Prezydent Zełenski: wszelka próba zwłoki w dostarczeniu Ukrainie broni oznacza wsparcie dla Rosji

Wszelka próba zwłoki w dostarczaniu Ukrainie niezbędnej broni oznacza wsparcie dla Rosji ze strony zagranicznych polityków - oświadczył ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w opublikowanym w nocy z piątku na sobotę nagraniu wideo cytowanym przez agencję Ukrinform. Wezwał do wprowadzenia zdecydowanych, ostrych sankcji przeciwko Rosji.

Wołodymyr Zełenski. Fot. Instagram/Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr Zełenski. Fot. Instagram/Wołodymyr Zełenski

Wszelka próba zwłoki w dostarczaniu Ukrainie niezbędnej broni oznacza wsparcie dla Rosji ze strony zagranicznych polityków – oświadczył ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w opublikowanym w nocy z piątku na sobotę nagraniu wideo cytowanym przez agencję Ukrinform. Wezwał do wprowadzenia zdecydowanych, ostrych sankcji przeciwko Rosji.

„Wojna Rosji przeciwko naszemu narodowi może zakończyć się zwycięstwem wolności o wiele szybciej, niż myśli wielu na świecie, jeżeli Ukraina po prostu dostanie broń, której listę dostarczyliśmy” – powiedział Zełenski.

„Wszelka zwłoka… wszelkie usprawiedliwienia mogą oznaczać tylko jedno: pewni politycy chcą bardziej pomóc rosyjskiemu kierownictwu niż nam, Ukraińcom” – dodał.

„To prawda, że nie każdy na świecie ma taką odwagę jak my. Ale my mamy też potężnych i pryncypialnych partnerów i przyjaciół, prawdziwych przyjaciół, którzy pomagają Ukrainie bronić się i bronić wolności w Europie” – podkreślił ukraiński prezydent.

Mówiąc o nowym pakiecie sankcji przeciwko Rosji Zełenski skrytykował te rządy, które starają się złagodzić te sankcje. Wyraził jednak przekonanie, że wkrótce zmienią swoje stanowisko „wobec tego co Rosja robi przeciwko Ukraińcom i przeciwko wolności w Europie”..

„Uważam miękkość, z jaką niektórzy na Zachodzie wciąż traktują Rosję za błąd. Wiemy kto stale próbuje łagodzić propozycje sankcji i uczynimy wszystko co w naszej mocy aby w końcu Europa zrozumiała: tak czy inaczej będziecie musieli wprowadzić naprawdę zasadnicze i naprawdę silne, a nie częściowe, sankcje przeciwko Rosji” – powiedział Zełenski.

Prezydent wyraził też przekonanie, że zwycięstwo Ukrainy „jest tylko kwestią czasu”. „A ja uczynię wszystko aby ten czas był jak najkrótszy” – dodał.

Leave a Reply