Prezydent Zełenski: Nie ma oczekiwanego wyniku rozmów z Rosją

Ukraina nie uzyskała jeszcze oczekiwanego wyniku rozmów z Rosją - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu wideo.

Prezydent Zełenski: Nie ma oczekiwanego wyniku rozmów z Rosją

Ukraina nie uzyskała jeszcze oczekiwanego wyniku rozmów z Rosją – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu wideo.

„Na razie nie ma takiego rezultatu rozmów, jaki chcielibyśmy uzyskać. Rosja zajęła stanowisko, zrobiliśmy kontrapunkty – żeby zakończyć wojnę. Otrzymaliśmy pewne sygnały. Kiedy nasza delegacja wróci do Kijowa, przeanalizujemy, co usłyszeliśmy, a następnie zdecydujemy, jak podejść do drugiej rundy rozmów” – powiedział Zełenski.

Podkreślił, że w czasie poniedziałkowych negocjacji z delegacją rosyjską prowadzone były bombardowania ukraińskich miast.

„Rosja stara się wywierać presję w prosty sposób. Niech nie traci na to czasu, nie akceptujemy takiej taktyki” – powiedział ukraiński prezydent. Dodał, że Kijów jest głównym celem armii rosyjskiej.

„Dla wroga Kijów jest kluczowym celem. Dlatego stolica jest stale zagrożona – powiedział – Chcą zniszczyć elektrownię i sprawić, że nasze miasto będzie pozbawione światła”.

„Nie pozwoliliśmy im przełamać obrony stolicy. Oni wysyłają do nas sabotażystów. Stale. Setki. Neutralizujemy ich wszystkich” – dodał.

Leave a Reply