Prezydent Zełenski: Następny pakiet sankcji musi zawierać rezygnację z rosyjskiej ropy

Zadaniem numer jeden jest przyspieszenie przywracania pokoju - powiedział w nocy ze środy na czwartek w nagraniu wideo umieszczonym na Facebooku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Wolodymyr Zełenski jako marionetka
Wolodymyr Zełenski jako marionetka

Zadaniem numer jeden jest przyspieszenie przywracania pokoju – powiedział w nocy ze środy na czwartek w nagraniu wideo umieszczonym na Facebooku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Dodał, że następny pakiet sankcji musi zawierać rezygnację z rosyjskiej ropy.

Przyspieszenie przywracania pokoju jest zadaniem numer jeden – oświadczył Zełenski. „Nasze siły zbrojne robią to znakomicie. Odpierają ataki okupantów. Dokonują kontrataków. Nasi dyplomaci muszą kontynuować działania we wszystkich możliwych kierunkach, na wszystkich szczeblach, zarówno oficjalnych jak i nieoficjalnych” – podkreślił.

Zełenski powiedział, że kolejny pakiet sankcji przeciwko Rosji musi zawierać odejście od rosyjskiej ropy.

„Generalnie świat demokratyczny musi przyznać, że pieniądze przeznaczane na rosyjskie surowce energetyczne są w istocie pieniędzmi wydawanymi na niszczenie demokracji” – oświadczył Zełenski.

„Kiedy decyzje te zostaną podjęte, wszyscy będziemy mogli zobaczyć, że pokój się zbliża” – zakonkludował ukraiński prezydent.

Leave a Reply