Prezydent: Wizyta przywódców w Kijowie – dobry sygnał przed głosowaniem nad statusem kandydata do UE dla Ukrainy

Wizyta czterech europejskich przywódców w Kijowie, to bardzo dobry sygnał przed głosowaniem nad statusem kandydata do UE dla Ukrainy - podkreślił w czwartek prezydent Andrzej Duda. Dodał, że bardzo ważna była też ich wizyta w Irpieniu, gdzie widać jak brutalna jest rosyjska agresja.

Prezydent RP Andrzej Duda. Fot. PAP/ Leszek Szymański
Prezydent RP Andrzej Duda. Fot. PAP/ Leszek Szymański

Wizyta czterech europejskich przywódców w Kijowie, to bardzo dobry sygnał przed głosowaniem nad statusem kandydata do UE dla Ukrainy – podkreślił w czwartek prezydent Andrzej Duda. Dodał, że bardzo ważna była też ich wizyta w Irpieniu, gdzie widać jak brutalna jest rosyjska agresja.

W czwartek prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Włoch Mario Draghi i prezydent Rumunii Klaus Iohannis odwiedzili Kijów. Podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim wyrazili poparcie dla nadania Ukrainie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Wcześniej odwiedzili Irpień w obwodzie kijowskim, gdzie rosyjscy żołnierze dopuścili się zbrodni wojennych na cywilach.

Prezydent napisał na Twitterze, że wizyta w Kijowie czterech europejskich przywódców jest bardzo dobrym sygnałem przed głosowaniem nad statusem kandydata do UE dla Ukrainy. „Dziękuję!” – dodał.

Andrzej Duda ocenił też, że bardzo ważna była wizyta europejskich liderów w Irpieniu. „Widać tam jak totalna i brutalna jest rosyjska agresja” – podkreślił.

Leave a Reply