Prezydent: Suwerenne państwo jest dla Polaków dobrem bezcennym

Suwerenne państwo – wspólny, urządzany przez nas samych dom oraz najpewniejszy gwarant naszych praw i wolności – jest dla nas dobrem bezcennym. Dobrem, w obronie którego gotowi jesteśmy do najwyższych poświęceń - pisze prezydent Andrzeja Duda w artykule w czarnogórskim portalu eSpona.

Prezydent: Suwerenne państwo jest dla Polaków dobrem bezcennym

Suwerenne państwo – wspólny, urządzany przez nas samych dom oraz najpewniejszy gwarant naszych praw i wolności – jest dla nas dobrem bezcennym. Dobrem, w obronie którego gotowi jesteśmy do najwyższych poświęceń – pisze prezydent Andrzeja Duda w artykule w czarnogórskim portalu eSpona.

Z okazji 11 listopada prezydent przybliża czytelnikom „wartość, która jednoczy Polaków”.

„To przypomnienie olbrzymiego sukcesu, który po dziś dzień napełnia nas radością i dumą. Święto nagrodzonej wytrwałości i optymizmu – bo przecież ani na moment nie pogodziliśmy się z dominacją trzech obcych, absolutystycznych imperiów” – podkreśla.

Jednocześnie Duda zauważa, że „Polska jest dziś krajem, który dynamicznie się rozwija oraz sprawnie wykorzystuje swoją upragnioną wolność i suwerenność„.

„Jesteśmy lojalnym członkiem Unii Europejskiej, który pomnaża jej sukcesy na polu globalnej rywalizacji i współpracy. Podejmujemy też znaczny wysiłek, aby chronić jej granice – szczególnie w ostatnich miesiącach” – przekonuje.

„Opowiadamy Polskę Światu”

Artykuł polskiej głowy państwa, opublikowany także w prasie włoskiej, francuskiej, rosyjskiej czy wietnamskiej, ukazał się w ramach projektu „Opowiadamy Polskę Światu”, realizowanego przez Instytut Nowych Mediów przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej, Narodowego Banku Polskiego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Polskiej Agencji Prasowej.

Autorami tekstów publikowanych w ramach tej edycji projektu są także minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki, b. minister obrony i spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius, historyk z Uniwersytetu Princeton prof. Harold James i b. dyrektor departamentu w instytucie Yad Vashem, przyznającego tytuły „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”, Mordecai Paldiel.

Wszystkie teksty projektu opublikowane są na portalu www.WszystkoCoNajwazniejsze.pl. Wiele z nich ukaże się w najbliższych tygodniach w ponad 50 światowych mediach.

Wcześniejsze edycje „Opowiadamy Polskę Światu” związane były z rocznicami wybuchu II wojny światowej, wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz, Bitwy Warszawskiej, Grudnia ’70 czy urodzin św. Jana Pawła II.

Leave a Reply