Prezydent powołał nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego

Jestem pewien, że powierzone zadania wykonacie znakomicie, sprawicie, by Polska coraz lepiej się rozwijała, by ludziom w Polsce żyło się lepiej. Pałac Prezydencki jest dla państwa otwarty - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości powołania nowych ministrów.

Prezydent powołał nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego

Jestem pewien, że powierzone zadania wykonacie znakomicie, sprawicie, by Polska coraz lepiej się rozwijała, by ludziom w Polsce żyło się lepiej. Pałac Prezydencki jest dla państwa otwarty – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości powołania nowych ministrów.

Prezydent Andrzej Duda powołał:

  • Henryka Kowalczyka na stanowisko wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi
  • Kamila Bortniczuka na stanowisko ministra sportu i turystyki
  • Piotra Nowaka na stanowisko ministra rozwoju i technologii
  • Annę Moskwę na funkcję ministra klimatu i środowiska
  • Grzegorza Pudę na ministra funduszy i polityki regionalnej

„Pałac Prezydencki jest dla państwa otwarty, współpracuję z państwem i staram się, żeby ta współpraca układała się jak najlepiej, żebyśmy działali wspólnie, żeby było między nami porozumienie” – powiedział prezydent.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent powołał na wicepremiera i nowego ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka.

Z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi odwołany został Grzegorz Puda, który został jednocześnie powołany na stanowisko szefa resortu funduszy i polityki regionalnej. W związku z tym prezydent odwołał Tadeusza Kościńskiego z funkcji ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej i powołał go na stanowisko ministra finansów.

Na szefa nowego Ministerstwa Sportu i Turystyki powołany został Kamil Bortniczuk. W związku z wyodrębnieniem tego resortu prezydent odwołał wicepremiera Piotra Glińskiego z funkcji ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz powołał go na stanowisko ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Z funkcji ministra klimatu i środowiska odwołany został Michał Kurtyka, a powołana na to stanowisko została Anna Moskwa.

Prezydent powołał ponadto Piotra Nowaka na stanowisko ministra rozwoju i technologii. Dotychczas tę funkcję pełnił premier Mateusz Morawiecki.

Leave a Reply