Meksyk: Prezydent Obrador nie pozwala na dyktat BigFarmy i odrzuca dawki dla dzieci [VIDEO]

Podobnie krytycznie odnosił się do planów firm farmaceutycznych dotyczących wprowadzenia trzeciej, a nawet czwartej dawki przypominającej, twierdząc, że mogą być „zbędne”. Wtóruje mu minister zdrowia.

Meksyk: Prezydent Obrador nie pozwala na dyktat BigFarmy i odrzuca dawki dla dzieci [VIDEO]
Podobnie krytycznie odnosił się do planów firm farmaceutycznych dotyczących wprowadzenia trzeciej, a nawet czwartej dawki przypominającej, twierdząc, że mogą być „zbędne”. Wtóruje mu minister zdrowia.

Prezydent Meksyku Andres Manuel López Obrador powiedział, że nie pozwoli Big Pharmie dyktować jego państwu swoich warunków. Obrador odmówił zakupu szczepionek na Covid-19 dla dzieci, przysięgając, że Meksyk nie ugnie się pod presją firm farmaceutycznych.

W uwagach wygłoszonych na początku tego tygodnia, meksykański przywódca powiedział, że jego rząd wciąż czeka, aż społeczność naukowa zademonstruje korzyści płynące ze szczepienia nieletnich.

UK: Brytyjscy prawnicy zabierają głos. „Świadoma dobrowolna zgoda jest podstawą”

– Dopóki nie zostaną dostarczone ostateczne dowody, Meksyk odmówi zakupu szczepionek dla dzieci – ogłosił Obrador.

Dodał też, że firmy farmaceutyczne wydawały się być bardziej skoncentrowane na osiąganiu zysków, niż na zapewnianiu konieczności medycznej, ponieważ zgarniają rekordową sprzedaż szczepionek Covid-19.

Wieloukładowy System Zapalny u ponad 2000 dzieci w Indiach. Szczepienia na COVID-19 zbierają żniwo?

Podobnie krytycznie odnosił się do planów firm farmaceutycznych dotyczących wprowadzenia trzeciej, a nawet czwartej dawki przypominającej, twierdząc, że szczepienia mogą być „zbędne”.

Niedawno pisaliśmy o badaniu Johns Hopkins, które wykazało, że wśród zdrowych dzieci nie było zgonów z powodu COVID-19.

Zespół naukowców z Johns Hopkins poinformował, że badając grupę zdrowych, niezaszczepionych 48 000 dzieci, nie odnotował żadnych zgonów z powodu COVID-19, ale Centrum Kontroli Chorób to nie obchodzi.

Po przeanalizowaniu kompleksowych danych na temat tysięcy dzieci „stwierdzono zerowy wskaźnik śmiertelności wśród dzieci bez wcześniejszych schorzeń”.

CDC: Wybuch ogniska COVID-19 DELTA w Massachusetts miał miejsce pośród 75% zaszczepionych! Pfizer Moderna i J&J nieskuteczne?

Głos w sprawie dyktatorskich zapędów BigFarmy zabrał również podsekretarz stanu ministerstwa zdrowia Hugo López-Gatell, będący lekarzem specjalistą chorób wewnętrznych, który posiada tytuł magistra nauk medycznych i doktora epidemiologii.

Dzięki bogatemu doświadczeniu w akademii i służbie publicznej dr López-Gatell pełnił funkcję Dyrektora Generalnego ds. Epidemiologii i Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych.

Stwierdził on, że „nie ma dowodów naukowych” wskazujących, że szczepienie jest „niezbędne” dla nieletnich, biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik zaszczepiania wśród dorosłej populacji.

W dużej mierze ignorowane przez międzynarodowe media, prowokacyjne uwagi Obradora stały się popularne po tym, jak w mediach społecznościowych udostępniono wideo z angielskimi napisami z jego przemową:

1 KOMENTARZ

  1. a nasz prezydent i minister od zarazy mają odmienne zdanie w kwestii szczepienia i dorosłych, młodzieży i dzieci. Zalecają i pośrednio zmuszają do szczepienia patologicznym kompotem genowym swoich rodaków. Odporni są na apele profesorów medycyny, wirusologów niezależnych przestrzegających przed szczepieniami i wskazujących na powszechne niepożądane objawy poszczepienne i zgony poszczepienne liczone już w tysiącach . Jednak nikt słów prawdy i rozsądku w rządzie nie słucha. A przecież są lekarstwa na wirusy znane medycynie od lat, dlaczego zatem z uporem maniaka rządowi dyletanci forsują szczepienia patogennymi preparatami narażając swoich obywateli na kalectwo i śmierć? „Coraz mocniej świeci gwiazda ludobójstwa”.

Leave a Reply