Prezydent bredzi dla „Polska Times”: Członkostwo Polski w Unii jest zdobyczą cywilizacyjną

Nie tylko chcemy do Unii należeć, ale również ją współtworzyć: Unię będącą w bliskich relacjach z USA, Unię otwartą na nowych członków i szanującą suwerenność swoich państw - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla "Polska Times".

Prezydent bredzi dla

Nie tylko chcemy do Unii należeć, ale również ją współtworzyć: Unię będącą w bliskich relacjach z USA, Unię otwartą na nowych członków i szanującą suwerenność swoich państw – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla „Polska Times”.

W piątkowym wywiadzie prezydent został zapytany o ostre słowa wobec UE, które padają z ust przedstawicieli partii rządzącej, m.in. o „brukselskiej okupacji”, a także swoją wypowiedź o „wyimaginowanej wspólnocie”.

„Projekt europejski jest czymś, do czego jestem przywiązany osobiście (…). Członkostwo w UE jest zdobyczą cywilizacyjną i my nie tylko chcemy do Unii należeć, ale również ją współtworzyć: Unię będącą w bliskich relacjach z USA, Unię otwartą na nowych członków i szanującą suwerenność swoich państw” – podkreślił Duda.

„Kryzys Unii, do którego niestety przyczyniają się obecnie również niektórzy komisarze, jest więcej niż widzialny. Obecna Komisja narusza traktaty, przyznaje sobie pozatraktatowe uprawnienia i niekiedy otwarcie mówi, że działa na zasadach polityki, a nie prawa” – dodał prezydent.

Leave a Reply