Prezydent Biden spotka się z papieżem Franciszkiem. Podano datę

Biały Dom poinformował w czwartek, że papież Franciszek spotka się z prezydentem USA Joe Bidenem w Watykanie 29 października. Tematem rozmów będą m.in. "pandemia" Covid-19 i walka ze zmianami klimatycznymi.

Prezydent Biden spotka się z papieżem Franciszkiem. Podano datę

Biały Dom poinformował w czwartek, że papież Franciszek spotka się z prezydentem USA Joe Bidenem w Watykanie 29 października. Tematem rozmów będą m.in. „pandemia” Covid-19 i walka ze zmianami klimatycznymi.

Jak przekazała w oświadczeniu rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki, do audiencji dojdzie w przeddzień szczytu G20 w Rzymie.

Biden i papież będą rozmawiać na temat „współpracy w wysiłkach opartych na poszanowaniu fundamentalnej godności człowieka, w tym dotyczących zakończenia pandemii Covid-19, walki z kryzysem klimatycznym i opieki nad ubogimi”.

Siostra Miriam ostrzega przed globalistycznym programem depopulacji [VIDEO]

Będzie to pierwsze spotkanie obu przywódców od czasu objęcia prezydentury przez Bidena. Biden to drugi w historii prezydent USA, który jest katolikiem, choć jego relacje z Kościołem w Stanach Zjednoczonych są skomplikowane. W czerwcu amerykański episkopat – wbrew ostrzeżeniom Watykanu – zagłosował nad stworzeniem dokumentu, który miałby „wyjaśnić”, czy katoliccy politycy opowiadający się za prawem do aborcji – tacy jak Biden – powinni przyjmować komunię św.

Audiencja w Watykanie będzie pierwszym punktem wizyty prezydenta USA w Europie. 30 i 31 października Biden będzie uczestniczył w rzymskim szczycie przywódców G20, zaś w dniach 1-2 listopada weźmie udział w oenzetowskiej konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow, w Szkocji.

Leave a Reply