USA: Prezydent Biden ogłosił, że normalność już 4 lipca na Dzień Niepodległości, ale warunkiem jest wyszczepienie 70% stada?

Prezydent wygłosił swoje uwagi podczas przemówienia w Białym Domu 3 czerwca, obiecując Amerykanom „lato wolności, lato radości, lato spotkań i uroczystości”, jeśli tylko masa krytyczna zaszczepionych conajmniej jedną dawką wyniesie 70% przed 4 lipca, Dniem Niepodległości.

USA: Prezydent Biden ogłosił, że normalność już 4 lipca na Dzień Niepodległości, ale warunkiem jest wyszczepienie 70% stada?

Prezydent wygłosił swoje uwagi podczas przemówienia w Białym Domu 3 czerwca, obiecując Amerykanom „lato wolności, lato radości, lato spotkań i uroczystości”, jeśli tylko masa krytyczna zaszczepionych conajmniej jedną dawką wyniesie 70% przed 4 lipca, Dniem Niepodległości.

Prezydent USA robi, co może, aby jak największa liczba Amerykanów wzięła udział w eksperymencie medycznym.

Pfizer będzie eksperymentował na polskich niemowlętach

Joe Biden w odezwie do narodu z 3 czerwca powiedział to, czego nie potwierdzają rzetelne badania, oraz to, co wszyscy chcieliby dziś usłyszeć. A mianowicie, że to, co będzie niedługo, to powrót do normalności, bądź będzie jej bliskie.

Na początku briefingu prasowego, Joe Biden odniósł się do liczb, zauważając, że pięćdziesiąt dwa procent dorosłych żyjących na terenie USA jest teraz w pełni zaszczepionych, w tym siedemdziesiąt pięć procent wszystkich seniorów. W dwudziestu ośmiu stanach i Dystrykcie Kolumbii 50 procent dorosłych zostało w pełni zaszczepionych.

Zdaniem przywódcy najsilniejszego jak dotąd państwa na świecie, jest to najbardziej oczywiste, niż kiedykolwiek, że „im więcej osób zostanie zaszczepionych, tym większy sukces odniesiemy w naszej walce z tym wirusem.”

Jest tylko jeden warunek, ostrzega, – trzeba wyszczepić masę krytyczną na poziomie 70% przed Dniem Niepodległości.

„Zabierzmy się do tego wszyscy: rząd federalny, rządy stanowe i samorządy lokalne, plemienne i terytorialne, sektor prywatny i, co najważniejsze, naród amerykański, aby osiągnąć ten poziom 70 procent, abyśmy mogli ogłosić niezależność od COVID-19 – oznajmił.

„Dlatego dzisiaj ogłaszamy miesięczny wysiłek, aby zrobić wszystko, aby uwolnić się od tego wirusa”, powiedział, zanim zachęcił każdego Amerykanina powyżej 12 roku życia, bez względu na to, gdzie mieszka, w co wierzy, na kogo głosował. Biden uświadamiał w przemówieniu, że Amerykanie mają „prawo do szczepienia”.

Zachwalając i odmieniając słowo „wolność” przez wszystkie przypadki, Joseph Biden dał do zrozumienia, że by swobodnie żyć, muszą swobodnie wybierać szczepionkę.

„To Twój wybór, więc proszę, korzystaj ze swojej wolności. Wybierz życie bez strachu. Tej jesieni musimy być jedną Ameryką, zjednoczoną, wolną od strachu… szczególnie potrzebujemy ludzi poniżej 40 roku życia… abyśmy mogli ogłosić niezależność od COVID-19”.

UK: Piękne katolickie przesłanie siostry zakonnej z Tyburn. „Szczepienia COVID-19 to temat, który mojemu sumieniu nie pozwoli milczeć”. [VIDEO]

Biden powtarza, jak mantrę, że tak zwana szczepionka jest darmowa, bezpieczna i skuteczna. Zapewnia, że otrzymanie szczepionki nie jest aktem partyzanckim.

„Nauka stoi po naszej stronie. Zrobiliśmy badania pod administracją demokratyczną i republikańską. W rzeczywistości pierwsze szczepionki zostały zatwierdzone przez prezydenta republikanów i szeroko opracowane przez prezydenta Demokratów – obwieszcza dumnie.

Zapowiedział, że wzięcie szczepionki ma być łatwiejsze i bardziej dostępne niż jest, ponieważ firmy nie tylko otrzymają ulgi podatkowe, aby dać swoim pracownikom czas wolny na szczepienie, ale „tysiące aptek” w całych Stanach Zjednoczonych otwierają się na 24 godziny w piątki, aby dać ludziom możliwość przyjęcia eksperymentalnego preparatu.

„Współpracowaliśmy z miastami i stanami, aby stworzyć ponad 80 000 miejsc szczepień. Rozmieściliśmy ponad 9000 pracowników federalnych, w tym 5100 żołnierzy w służbie czynnej, aby pomóc w podawaniu szczepionki. Teraz w rezultacie zbudowaliśmy światowej klasy program szczepień.

USA: Wojsko testuje super szczepionkę nowej generacji przeciw COVID-19. Rozpoczęto próby na ludziach!

Obiecałem, że wykażemy taki wysiłek, jak w czasach wojny, aby pokonać tego wirusa, i to właśnie robimy.” – wylicza narracją wojenną prezydent Stanów Zjednoczonych.

W przemówieniu oznajmił również, że w pełni zaszczepieni zrzucą swoje maski i będą witać się nawzajem z uśmiechem.

„Dziadkowie znów przytulają wnuki. Właściciele małych firm ponownie otwierają witryny sklepowe i restauracje.”

Zdaniem Bidena, ci, którzy się zaszczepią powrócą do życia bliższego normalnemu.

Zwracając się do młodych ludzi, którzy mogą myśleć, że to na nich nie wpływa, zaapelował: „Posłuchaj, proszę. Ten wirus, nawet łagodny przypadek, może być z tobą przez miesiące. Wpłynie to na Twoje życie towarzyskie. Może to mieć długoterminowe konsekwencje dla twojego zdrowia, o których jeszcze nie wiemy lub jeszcze w pełni nie rozumiemy.”

Amerykański przywódca zakończył tym, by Amerykanie dali z siebie wszystko.

„Potrzebujemy, aby wszyscy w całym kraju zjednoczyli się, aby doprowadzić nas do mety. Obiecuję, że możemy to zrobić. Spójrz tylko, co już zrobiliśmy — osiągnęliśmy razem w zaledwie cztery miesiące.” – podsumowuje działania rządu USA.

W swojej odezwie Biden nakłania do wzmożonej aktywności na rzecz wspólnego dobra. „Potrzebujemy cię. Musisz zaszczepić swoich przyjaciół, rodzinę, sąsiadów i współpracowników.

Pomóż im znaleźć miejsce szczepień. Zawieź ich tam. Porozmawiaj z nimi o tym, dlaczego dokonałeś takiego wyboru dla siebie. Tak wielu Amerykanów już podjęło działania, aby pomóc zaszczepić swoje społeczności.”

Czy Amerykanie dadzą z siebie wszystko do 4 lipca? Czy osiągną 70-procentowy cel?

„Wejdźmy w lato swobodniej i bezpieczniej. Świętujmy prawdziwie historyczny Dzień Niepodległości.” – nawołuje prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki.

W końcu, czy ktoś może powiedzieć prezydentowi, że pandemię można zaorać jednym podpisem, co udowodnił Ron DeSantis, gubernator stanu Floryda? 

USA: Darmowe piwo za udział w szczepieniu

1 KOMENTARZ

  1. Oto prawdziwy terroryzm!
    I nie boi się prezydent Biden, że ten globalny test okaże się zaplanowanym ludobójstwem? Nie boi się międzynarodowego trybunału?
    Fortuna kołem się toczy.

Leave a Reply