Prezydent Biden odtajnił dane wywiadowcze dotyczące rosyjskiej inwazji

Prezydent USA Joe Biden, w związku ze sceptycyzmem sojuszników, odtajnił w przededniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę dane wywiadowcze dotyczące planów Kremla - poinformował, cytowany we wtorek przez telewizję CNN, Dyrektor Wywiadu Narodowego Avril Haines.

Prezydent USA Joe Biden. Fot. MICHAEL REYNOLDS PAP/EPA
Prezydent USA Joe Biden. Fot. MICHAEL REYNOLDS PAP/EPA

Prezydent USA Joe Biden, w związku ze sceptycyzmem sojuszników, odtajnił w przededniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę dane wywiadowcze dotyczące planów Kremla – poinformował, cytowany we wtorek przez telewizję CNN, Dyrektor Wywiadu Narodowego Avril Haines.

„Kiedy nasi decydenci, po otrzymaniu informacji wywiadowczych, rozpoczęli rozmowy z sojusznikami, zderzyli się ze ścianą sceptycyzmu” – powiedział w poniedziałek podczas konferencji dot. cyberbezpieczeństwa Haines.

„W konsekwencji prezydent Biden wrócił do nas i powiedział, że musimy odtajnić jak najwięcej informacji, by zapewnić, że pozostali będą wiedzieli tyle, co my. Dzięki temu mieliśmy ponownie wrócić do bardziej konstruktywnych rozmów na temat zaplanowania odpowiedzi na rosyjską inwazję” – wyjaśnił Dyrektor Wywiadu Narodowego.

Haines przyznał, że USA „podzieliło się mnóstwem informacji ze swoimi sojusznikami i partnerami”, rozwijając przy tym „mechanizm dzielenia się”, który może być wykorzystany w przyszłości.

Leave a Reply