Prezydent Andrzej Duda w Rumunii. Weźmie udział w spotkaniu Bukaresztańskiej Dziewiątki

Prezydent Andrzej Duda z oficjalną wizytą w Rumunii. Spotka się z prezydentem tego kraju Klausem Iohannisem, weźmie też udział w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda z oficjalną wizytą w Rumunii. Spotka się z prezydentem tego kraju Klausem Iohannisem, weźmie też udział w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

„Prezydent @AndrzejDuda przebywa z wizytą w Rumunii. W planie spotkanie z prezydentem @KlausIohannis, udział w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki oraz spotkanie z polskimi żołnierzami biorącymi udział w ćwiczeniach „+Justice Sword 21+” – podała w niedzielę wieczorem na Twitterze Kancelaria Prezydenta.

Zgodnie z programem wizyty, opublikowanym na stronie prezydenckiej kancelarii, w poniedziałek przed południem polski prezydent zostanie oficjalnie powitany przez prezydenta Rumunii Klausa Iohannisa. Następnie zaplanowana jest rozmowa w cztery oczy Dudy i Iohannisa oraz rozmowy plenarne delegacji polskiej i rumuńskiej pod przewodnictwem prezydentów.

Przewidziano również m.in. spotkanie Andrzeja Dudy i Klausa Iohannisa z przedstawicielami mediów.

Jak poinformowała KPRP, we wtorek zaplanowany jest udział prezydentów Polski i Rumunii w ćwiczeniach wojskowych „Justice Sword 21” oraz spotkanie Andrzeja Dudy z polskimi żołnierzami biorącymi udział w ćwiczeniach.

Andrzej Duda: Jedyną drogą teraz jest atom

Bukareszteńska Dziewiątka to kraje wschodniej flanki NATO: Polska, Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Słowacja, Czechy i Bułgaria. W listopadzie 2015 roku podczas szczytu w Bukareszcie państwa te podpisały wspólną deklarację, w której oświadczyły, że połączą wysiłki na rzecz zapewnienia, tam, gdzie to konieczne, „silnej, wiarygodnej, zrównoważonej obecności wojskowej” NATO w regionie.

Leave a Reply