Prezydent Andrzej Duda na granicy. Odwiedził funkcjonariuszy udających się na nocną służbę [VIDEO]

Prezydent Andrzej Duda odwiedził funkcjonariuszy udających się na nocną służbę na granicy z Białorusią. "Stoicie na straży bezpieczeństwa, pilnujecie nie tylko naszych interesów w Unii, ale pilnujecie także naszych zobowiązań. Jesteśmy narodem, który ma honor" - podkreślił prezydent.

Prezydent Andrzej Duda na granicy. Odwiedził funkcjonariuszy udających się na nocną służbę [VIDEO]

Prezydent Andrzej Duda na granicy. Odwiedził funkcjonariuszy udających się na nocną służbę [VIDEO]

Prezydent Andrzej Duda odwiedził funkcjonariuszy udających się na nocną służbę na granicy z Białorusią. „Stoicie na straży bezpieczeństwa, pilnujecie nie tylko naszych interesów w Unii, ale pilnujecie także naszych zobowiązań. Jesteśmy narodem, który ma honor” – podkreślił prezydent.

Chciałbym, żebyście mieli świadomość, że jesteśmy z wami cały czas. Jako prezydent RP nigdy, ani na moment nie stanę przeciwko naszym funkcjonariuszom; zawsze będę pilnował waszych spraw – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent podziękował funkcjonariuszom za służbę. „Bardzo Wam dziękuję, że jesteście tutaj, że pełnicie służbę. Dziś 11listopada – święto narodowe. Postanowiłem, że przyjedziemy do Was, by się spotkać, by być z Wami choć przez chwilę” – dodał.

„Sądzę, że ta służba jest też na pewno niewdzięczna i niełatwa” – dodał.

Odnosząc się do kryzysu na granicy prezydent wspomniał również o roli pełnionej przez migrantów. „Musimy jednak mieć świadomość tego, że ci ludzie są traktowanie przedmiotowo przez tych, którzy rządzą za granicą. Oni pchają ich tę linię po to, by zdestabilizować sytuację u nas, W Unii europejskiej i na zachodzie Europy, a prawdopodobnie również po to, by doprowadzić do konfliktu między nami, a naszym sąsiadami w Unii Europejskiej. Sprawa jest prosta: jeżeli my puścimy granice, jeżeli te tysiące pójdą w kierunku Europy zachodniej – a oni przecież nie ukrywają, że nie chcą zostać u nas; oni idą do Holandii, do Niemiec, do innych zamożnych krajów UE – to natychmiast granice europejskiej strefy Schengen zostaną zamknięte, także dla naszych obywateli” – mówił prezydent.

Duda odniósł się do pełniących służbę na granicy funkcjonariuszy również w wygłoszonym orędziu. „Dlatego dzisiaj, w tym symbolicznym dniu, byłem na granicy z Białorusią, by osobiście w imieniu swoim i milionów Polaków podziękować im za poświęcenie i ofiarną służbę. W tym wyjątkowym dniu, gdy wspominamy bohaterów Niepodległej, pamiętajmy też o funkcjonariuszach Straży Granicznej, żołnierzach, policjantach i przedstawicielach innych służb, którzy bronią naszych granic. Ich mundur, który jest znakiem służby państwowej, zasługuje na szacunek wszystkich rodaków” – mówił prezydent.

Na koniec prezydent życzył funkcjonariuszom i żołnierzom bezpiecznej służby.

Leave a Reply