Premier żartowniś o Tarczy Antyinflacyjnej: To największe obniżki podatków w całej UE

Wszystkie mechanizmy, które wdrażamy, mają zmniejszyć presję inflacyjną - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że "działania związane z Tarczą Antyinflacyjną to największe obniżki podatków na rzecz obrony portfeli obywateli w całej UE".

Premier żartowniś o Tarczy Antyinflacyjnej: To największe obniżki podatków w całej UE

Wszystkie mechanizmy, które wdrażamy, mają zmniejszyć presję inflacyjną – napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że „działania związane z Tarczą Antyinflacyjną to największe obniżki podatków na rzecz obrony portfeli obywateli w całej UE”.

„Wystąpiłem do Komisji Europejskiej o obniżkę VAT na wszystkie artykuły żywnościowe z 5 na 0 proc. oraz na paliwo z 23 na 8 proc. Nasze działania związane z Tarczą Antyinflacyjną to największe obniżki podatków na rzecz obrony portfeli obywateli w całej UE! To obniżka podatku VAT na gaz, na energię elektryczną, akcyzy, opłaty emisyjnej, opłaty handlowej i dodatek osłonowy. Wszystkie te mechanizmy, które wdrażamy, mają zmniejszyć presję inflacyjną” – napisał premier na Facebooku.

W piątek premier zabrał głos w Sejmie przed głosowaniami nad przyszłorocznym budżetem. „Musimy być czujni, bo UE szykuje dwa wielkie nowe podatki: na mieszkania i na transport” – oświadczył.

Leave a Reply