Premier Morawiecki: Trzeba się szczepić, aby przerwać ten obłędny łańcuch zakażeń. To najlepszy prezent na 2022 rok

Aby przerwać ten obłędny łańcuch zakażeń trzeba się szczepić i myślę, że to jest najlepsze, co możemy sobie zafundować, najlepszy prezent na rok 2022 - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki: Trzeba się szczepić, aby przerwać ten obłędny łańcuch zakażeń. To najlepszy prezent na 2022 rok

Aby przerwać ten obłędny łańcuch zakażeń trzeba się szczepić i myślę, że to jest najlepsze, co możemy sobie zafundować, najlepszy prezent na rok 2022 – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Premier odniósł się w trakcie konferencji w Słostowicach w Łódzkiem, podczas otwarcia odcinka autostrady A2, do liczny zakażeń i zgonów na koronawirusa. Jak podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia, badania potwierdziły 14 325 nowych zakażeń koronawirusem; zmarło 709 osób z COVID-19.

„Dzisiaj, wczoraj, ogromnie smutne liczby, około 800 zgonów” – powiedział premier.

„Staramy się znaleźć odpowiednie instrumenty, instrumenty o charakterze obostrzeń, pewnych rygorów, które minimalizują straty na zdrowiu i życiu wśród Polaków. Jednocześnie jestem przekonany, że mamy tarczę, która w najlepszy możliwy sposób broni nas przed koronawirusem, broni przed tymi strasznymi zgonami” – dodał Morawiecki.

Jak ocenił, „tą tarczą są szczepionki, tą tarczą jest proces szczepień, system szczepień, który działa bardzo dobrze, trzeba z niego tylko skorzystać”.

„Dziękuję wszystkim, także rodzicom, którzy zdecydowali się na zaszczepienie swoich młodszych dzieci” – powiedział Morawiecki.

„Aby przerwać ten obłędny łańcuch zakażeń trzeba się szczepić i myślę, że to jest najlepsze, co możemy sobie zafundować, najlepszy prezent na rok 2022” – podkreślił.

1 KOMENTARZ

  1. Niech sam sie szprycuje tymi eksperymentalnymi szprycami za ktorych skutki uboczne nikt nie odpowiada!
    To sa eksperymentalne szpryce i wcale nie sa takie bezpieczne jak twierdzi sie w mainstreamowych mediach! Ponad 90% NOP-ow nie jest rejestrowanych, a statystyki sa falszowane juz na etapie wprowadzania danych! Przy tych samych objawach szczepionemu wpisuje sie grype, a nieszczepionemu covid. Firmy ubezpieczeniowe ktore sprzedaja polisy na zycie po wystapieniu szkody spowodowalnej szczepieniem powolujac sie na OWU odmawiaja wyplaty odszkodowania, te szczepienia to jest eksperyment medyczny, a w OWU polis na zycie jednym z wylaczen odpowiedzialnosci ubezpieczyciela jest udzial w eksperymencie medycznym.

Leave a Reply