Premier Morawiecki spotkał się z Dyrektor Wywiadu Narodowego USA. Rozmawiano o sytuacji na granicy

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Warszawie z Dyrektor Wywiadu Narodowego USA Avril Haines - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Tematem rozmów była bliska współpraca z USA w zakresie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO.

Premier Morawiecki spotkał się z Dyrektor Wywiadu Narodowego USA. Rozmawiano o sytuacji na granicy

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Warszawie z Dyrektor Wywiadu Narodowego USA Avril Haines – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Tematem rozmów była bliska współpraca z USA w zakresie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO.

„Kontynuujemy bliską współpracę z USA w zakresie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO. W Warszawie odbyła się seria spotkań z Avril Haines, Dyrektor Wywiadu Narodowego USA z premierem Mateuszem Morawieckim, szefem MSWiA Mariuszem Kamińskiem, szefem MON Mariuszem Błaszczakiem, w BBN z Szefem Gabinetu Prezydenta RP z Pawłem Szrotem” – podał w piątek rzecznik rządu na Twitterze.

Na stronach rządowych poinformowano, że rozmowa Avril Haines z polskim premierem odbyła się na prośbę strony amerykańskiej. „Jej uczestnicy uzgodnili, że niezbędna jest bliska współpraca w zakresie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO” – podano w informacji.

„Poza spotkaniem z premierem Mateuszem Morawieckim, Pani Avril Haynes rozmawiała również z ministrem spraw wewnętrznych i administracji, koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim, ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego spotkała się również z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta RP pod przewodnictwem szefa gabinetu Prezydenta, ministra Pawła Szrota” – potwierdzono na stronach rządu.

Leave a Reply