Premier Morawiecki nie traci poczucia humoru: Inflacja ma wiele przyczyn, a jej źródła znajdują się przede wszystkim za granicą

Nasza Tarcza Antyinflacyjna ma chronić Polaków przed inflacją, która ma wiele przyczyn, a jej źródła znajdują się przede wszystkim za granicą - napisał w czwartek wieczorem na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki nie traci poczucia humoru: Inflacja ma wiele przyczyn, a jej źródła znajdują się przede wszystkim za granicą

Nasza Tarcza Antyinflacyjna ma chronić Polaków przed inflacją, która ma wiele przyczyn, a jej źródła znajdują się przede wszystkim za granicą – napisał w czwartek wieczorem na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Sejm skierował w czwartek do dalszych prac w komisji finansów rządowy projekt ustawy, przewidujący obniżenie akcyzy na paliwa i energię elektryczną w ramach rządowej tarczy antyinflacyjnej. Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym i ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej jest elementem tarczy antyinflacyjnej rządu, w ramach której dokonane zostaną również zmiany stawek VAT na prąd, gaz i ciepło systemowe.

“Nasza #TarczaAntyinflacyjna ma chronić Polaków przed inflacją, która ma wiele przyczyn, a jej źródła znajdują się przede wszystkim za granicą” – napisał w czwartek na Facebooku szef rządu.

Do wpisu dołączona była grafika, z której między innymi wynika, że polityka energetyczna i szantaż gazowy Rosji, “green deal” i fundusz odbudowy w ramach UE oraz COVID-19 wywołały kryzys i rosnące ceny energii, a to spowodowało z kolei wzrost inflacji.

Na grafice wypisano także działania rządu w ramach Tarczy Antyinflacyjnej: “obniżka podatków na energię, paliwa i VAT”, a ponadto – “zniesienie akcyzy”, “dodatek osłonowy”, “oszczędna administracja”, “redukcja wydatków budżetowych”.

Leave a Reply