Premier Morawiecki: Mam nadzieję, że doniesienia o odejściu wicepremiera Kaczyńskiego z rządu to tylko pogłoski

Mam nadzieję, że to rzeczywiście są jedynie pogłoski - powiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o medialne doniesienia, że szef PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński miałby do końca roku odejść z rządu. Dodał, że jest bardzo wdzięczny za pracę Kaczyńskiego w rządzie.

Premier Morawiecki: Mam nadzieję, że doniesienia o odejściu wicepremiera Kaczyńskiego z rządu to tylko pogłoski

Mam nadzieję, że to rzeczywiście są jedynie pogłoski – powiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o medialne doniesienia, że szef PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński miałby do końca roku odejść z rządu. Dodał, że jest bardzo wdzięczny za pracę Kaczyńskiego w rządzie.

„Mam nadzieję, że to rzeczywiście są jedynie pogłoski, które rzeczywiście w jakichś mediach czytałem” – powiedział w piątek premier pytany na konferencji prasowej o medialne pogłoski mówiące, jakoby wicepremier Kaczyński miał w nieodległej przyszłości przestać pełnić tę funkcję.

„Bardzo cieszę się, że te struktury, nad którymi pracuje: modernizacja naszych sił mundurowych, a także kwestie związane z obronnością kraju – są nadzorowane przez pana premiera Kaczyńskiego i jestem za to bardzo wdzięczny” – dodał premier.

Jarosław Kaczyński ma odejść z rządu. Czekają nas wcześniejsze wybory?

„Super Express” powołując się na nieoficjalne źródła podał w piątek, że do końca roku Jarosław Kaczyński miałby przestać pełnić funkcję wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Jak pisze „SE”, Jarosław Kaczyński dwoi się i troi, aby zadbać o stabilną sejmową większość. „Prezes ma dość sytuacji, kiedy podczas kluczowych głosowań w Sejmie nie jest pewny do samego końca większości. Może jedynym wyjściem będą wcześniejsze wybory i ułożenie na nowo Sejmu. Dlatego Jarosław ma odejść z rządu do końca roku i szykować partię na wybory” – mówi gazecie ważny polityk PiS.

Leave a Reply