Premier Johnson z zakazem wjazdu do Rosji. Brytyjski rząd: potępiamy działania Kremla

Wielka Brytania potępia rosyjskie działania na Ukrainie i wzywa Kreml do zaprzestania wojny - oświadczył w sobotę rzecznik brytyjskiego rządu w odpowiedzi na ogłoszony przez rosyjski MSZ zakaz wjazdu do Rosji dla premiera Borisa Johnsona i 12 innych polityków.

Boris Johnson - premier Wielkiej Brytanii
Boris Johnson - premier Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania potępia rosyjskie działania na Ukrainie i wzywa Kreml do zaprzestania wojny – oświadczył w sobotę rzecznik brytyjskiego rządu w odpowiedzi na ogłoszony przez rosyjski MSZ zakaz wjazdu do Rosji dla premiera Borisa Johnsona i 12 innych polityków.

Wcześniej w sobotę rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło, że „w związku z bezprecedensowymi wrogimi działaniami rządu brytyjskiego, w szczególności nałożeniem sankcji na wysokich rangą urzędników rosyjskich” zakazuje wjazdu do kraju 13 brytyjskim politykom.

Na listę trafili: Johnson, wicepremier i minister sprawiedliwości Dominic Raab, szefowa dyplomacji Liz Truss, ministrowie: obrony Ben Wallace, finansów Rishi Sunak, spraw wewnętrznych Priti Patel, transportu Grant Shapps, biznesu Kwasi Kwarteng, kultury Nadine Dorries, wiceminister obrony James Heappey, prokurator generalna Suella Braverman, była premier Theresa May i szefowa rządu Szkocji Nicola Sturgeon.

Jak zapowiedziała Rosja, ta lista będzie rozszerzana.

„Wielka Brytania i nasi zagraniczni partnerzy jednomyślnie potępiają naganne działania rządu rosyjskiego na Ukrainie i wzywają Kreml do zaprzestania wojny. Pozostajemy zdecydowani w naszym wsparciu dla Ukrainy” – oświadczył w odpowiedzi rzecznik rządu w Londynie.

Leave a Reply