Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział zintensyfikowanie ataków na Strefę Gazy [VIDEO]

Izrael zintensyfikuje ataki w Strefie Gazy na siły palestyńskie - zapowiedział we wtorek premier Benjamin Netanjahu po tym, jak w gwałtownym ataku palestyńskich rakiet zginęły dwie Izraelki w Aszkelonie na południu kraju.

Izrael zintensyfikuje ataki w Strefie Gazy na siły palestyńskie – zapowiedział we wtorek premier Benjamin Netanjahu po tym, jak w gwałtownym ataku palestyńskich rakiet zginęły dwie Izraelki w Aszkelonie na południu kraju.

„Po przeprowadzeniu oceny sytuacji zdecydowano, że zarówno siła ataków, jak i ich częstotliwość  zostaną zwiększone” – oznajmił w oświadczeniu wideo premier Izraela.

Izrael i Hamas kontynuują wzajemne ataki, rośnie liczba zabitych

W mieście Aszkelon w Izraelu we wtorek w atakach rakietowych przeprowadzonych przez Hamas ze Strefy Gazy zginęły dwie Izraelki. Śmierć poniosły, gdy rakiety uderzyły w ich domy.

Od poniedziałku wieczora zbrojne ugrupowania Hamas i Dżihad Islamski stale przeprowadzają ataki na Izrael. W wyniku tych ataków ponad 70 Izraelczyków trafiło do szpitala Barzilai w Aszkelonie – podały we wtorek służby medyczne.

Z ostatniej chwili: Izrael bez litości morduje cywilów w okupowanej Palestynie [VIDEO – sceny drastyczne Tylko dla 18+]

Hamas poinformował, że w „ciągu pięciu minut” we wtorek po południu wystrzelił na sąsiednie miasto Aszdod 137 rakiet, uderzając w izraelski system obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła.

Z kolei armia izraelska zwielokrotniła ataki powietrzne na pozycje Hamasu i Dżihadu Islamskiego. Według ostatnich danych miejscowego ministerstwa zdrowia w izraelskich atakach w Strefie Gazy od poniedziałku zginęło 126 osób w tym dzieci.

Leave a Reply