Powstanie nowa wersja Robin Hooda. Główny bohater będzie… kobietą

Julien Christian Lutz znany jako Director X, reżyser teledysków najsłynniejszych światowych wykonawców: Rihanny, Kanyego Westa czy Justina Biebera, w swoim najnowszym projekcie weźmie na warsztat legendę o Robin Hoodzie i opowie ją "na nowo". Bohaterką jego serialu zatytułowanego „Robyn Hood” będzie kobieta.

Powstanie nowa wersja Robin Hooda. Główny bohater będzie... kobietą

Julien Christian Lutz znany jako Director X, reżyser teledysków najsłynniejszych światowych wykonawców: Rihanny, Kanyego Westa czy Justina Biebera, w swoim najnowszym projekcie weźmie na warsztat legendę o Robin Hoodzie i opowie ją „na nowo”. Bohaterką jego serialu zatytułowanego „Robyn Hood” będzie kobieta.

Scenariusz tego tworzonego dla kanadyjskiej stacji Global ośmioodcinkowego serialu napisał Chris Roberts („Orphan Black”). Zdjęcia kręcone będą w Toronto i Hamilton, a premiera serialu „Robyn Hood” spodziewana jest w 2023 roku. Jak informuje portal „The Hollywood Reporter”, nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi w głównych rolach. Produkcja ma być współczesną wersją legendy o Robin Hoodzie.

Główną bohaterką serialu będzie nieustraszona młoda dziewczyna: Robyn Loxley. To frontmanka zamaskowanego zespołu hip-hopowego The Hood wywodzącego się z robotniczego miasta New Nottingham. To właśnie tam wybudowane zostaje tzw. Sherwood Towers, czyli kilka wieżowców na wynajem. Robyn razem ze swoim zespołem ruszy do walki o sprawiedliwość i pociągnięcie do odpowiedzialności członków skorumpowanego establishmentu. Wykorzystując ich chciwość, pomoże swojej społeczności.

„To idealny czas, by uwspółcześnić Robin Hooda. Żyjemy w pozłacanym świecie 2.0, w którym miliarderzy mają o wiele za dużo, a biedni mają o wiele za mało. Potrzebujemy kogoś, kto będzie walczył o sprawiedliwość! W mieście New Nottingham na rogu Sherwood i Forest mieszka Robyn Hood oraz jej przyjaciele. I mają plan. Będą okradać bogatych i oddawać wszystko biednym” – tłumaczy Director X.

Leave a Reply