Potrącił dwóch policjantów i uszkodził kilka samochodów. 42-latek aresztowany

Na trzy miesiące został aresztowany 42-latek, który potrącił dwóch policjantów oraz uszkodził kilka aut. "Mężczyzna był pijany i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami" - powiedział rzecznik śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata.

Policja, Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Marcin Bielecki
Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Marcin Bielecki

Na trzy miesiące został aresztowany 42-latek, który potrącił dwóch policjantów oraz uszkodził kilka aut. „Mężczyzna był pijany i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami” – powiedział rzecznik śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ulicy Chmielnej. „Podejrzenia policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego wzbudził kierowca czerwonego bmw. Mężczyzna bez koszulki na sobie zignorował obowiązujący w tym miejscu zakaz wjazdu i kontynuował jazdę” – przekazał podinspektor Robert Szumiata.

„Policjanci wydali kierowcy polecenie do zatrzymania. Zatrzymał się kilka metrów dalej. Kiedy wywiadowcy podając powód kontroli, poprosili mężczyznę o dokumenty i chcieli sprawdzić jego stan trzeźwości, ten ruszył z impetem potrącając obu policjantów. Uszkodził przy tym radiowóz, inne stojące nieopodal pojazdy oraz latarnię” – zaznaczył rzecznik śródmiejskiej policji.

Policjanci, pomimo odniesionych obrażeń po potrąceniu, próbowali zapobiec dalszej jeździe 42-latka. Funkcjonariusze chcieli wyrywać kluczyki ze stacyjki bmw i obezwładnić kierowcę wewnątrz pojazdu. „Kiedy to nie pomogło, ruszyli w pościg za mężczyzną. Do pościgu przyłączyły się natychmiast inne patrole będące w tym rejonie. Kierowca został zatrzymany na ulicy Grzybowskiej” – podał.

„W samochodzie, którym uciekał 42-latek policjanci, znaleźli 2 pałki teleskopowe, kilka pojemników z gazem pieprzowym, latarkę z paralizatorem oraz telefony komórkowe. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny prawie promil alkoholu we krwi” – dodał rzecznik.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała PAP, że 42-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ. „Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów, uszkodzenia ciała, stosowania przemocy w celu zmuszenia policjantów do zaniechania czynności służbowych, uszkodzenia mienia, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kontynuowania jazdy wbrew poleceniom wydanym przez funkcjonariuszy” – przekazała prokurator.

„Na wniosek prokuratury sąd zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na trzy miesiące” – dodała Aleksandra Skrzyniarz.

Za zarzucane mężczyźnie czyny może grozić do 10 lat więzienia.

Leave a Reply