Poślica Lewicy przeprosiła prezes Polskiego Radia. „Nie sprawdziłam tej informacji”

W poniedziałek w Sejmie poślica Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska oficjalnie przeprosiła szefową Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską i z-cę dyrektora Biura Programowego Annę Czabańską, za naruszenie ich dóbr osobistych - w grudniu ubr. zarzuciła im kumoterstwo.

Poślica Lewicy przeprosiła prezes Polskiego Radia.

W poniedziałek w Sejmie poślica Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska oficjalnie przeprosiła szefową Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską i z-cę dyrektora Biura Programowego Annę Czabańską, za naruszenie ich dóbr osobistych – w grudniu ubr. zarzuciła im kumoterstwo.

„Ja, Małgorzata Prokop-Paczkowska przepraszam panią Agnieszkę Kamińską, prezes Polskiego Radia S.A., za naruszenie jej dóbr osobistych w postaci dobrego imienia, wiarygodności, reputacji i godności, poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwej informacji, że zatrudniła panią Annę Czabańską za mianowanie jej samej prezesem Polskiego Radia przez Krzysztofa Czabańskiego” – powiedziała posłanka w poniedziałek zgromadzonym w Sejmie dziennikarzom.

Następnie przeprosiła Czabańską.

„Przepraszam panią Annę Czabańską za naruszenie jej dóbr osobistych, dobrego imienia oraz renomy, poprzez rozpowszechnianie przeze mnie nieprawdziwych informacji, jakoby została ona zatrudniona w Polskim Radiu S.A. na stanowisku Zastępcy Dyrektora Biura Programowego przez panią Agnieszkę Kamińską, prezes Zarządu Polskiego Radia, a następnie, żeby odwdzięczyć się pani Agnieszce Kamińskiej, doprowadziła do zatrudnienia jej partnera pana Andrzeja Pomarańskiego na intratnym stanowisku w Lotos Paliwa Sp. z.o.o. Naruszenie to miało miejsce podczas konferencji prasowej odbywającej się w Sejmie w dniu 21 grudnia 2021 roku” – powiedziała Prokop-Paczkowska.

Podczas grudniowej konferencji prasowej Prokop-Paczkowska zarzuciła Kamińskiej, że ta zatrudniła Czabańską na stanowisku zastępcy dyrektora Biura Programowego Polskiego Radia, rewanżując się za mianowanie jej prezesem Polskiego Radia przez szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego.

Leave a Reply