Poseł Andrzej Rozenek ukarany naganą przez władze klub Lewicy

Poseł Andrzej Rozenek otrzymał karę nagany - poinformował sekretarz klubu Dariusz Wieczorek po posiedzeniu prezydium klubu Lewicy , które spotkało się w środę z Rozenkiem. Chodziło o jego wypowiedzi w mediach, które zdaniem wnioskodawców szkodziły ugrupowaniu.

Poseł Andrzej Rozenek ukarany naganą przez władze klub Lewicy

Poseł Andrzej Rozenek otrzymał karę nagany – poinformował sekretarz klubu Dariusz Wieczorek po posiedzeniu prezydium klubu Lewicy , które spotkało się w środę z Rozenkiem. Chodziło o jego wypowiedzi w mediach, które zdaniem wnioskodawców szkodziły ugrupowaniu.

W ubiegłym tygodniu posłowie Lewicy podpisywali się pod wnioskiem do prezydium klubu domagając się ukarania posła Rozenka za jego wypowiedzi publiczne szkodzące – ich zdaniem – wizerunkowi ugrupowania. W piśmie wnioskowali, aby zastosować wobec Rozenka artykuł 5 regulaminu klubu, który mówi m.in. o naganie, zawieszeniu oraz wyrzuceniu z klubu.

Decyzję o ukaraniu posła Rozenka podjęto jednomyślnie

Jak przekazał PAP Wieczorek, w środę odbyło się posiedzenie prezydium klubu, na które został zaproszony poseł. „Prezydium jednomyślnie podjęło decyzję o ukaraniu Andrzeja Rozenka karą nagany za jego wypowiedzi medialne” – przekazał.

Ukarany powiedział PAP, że nie komentuje decyzji prezydium.

Bezpośrednią przyczyną złożenia wniosku o ukaranie Rozenka miała być ubiegłotygodniowa rozmowa w radiu Tok FM, gdzie mówił on m.in. o „potajemnych rokowaniach” z PiS ws. ratyfikacji decyzji dotyczącej unijnego funduszu odbudowy.

„Na dzisiaj sojusz z PiS-em Nowej Lewicy wydaje się kompletnie irracjonalny, ale te rokowania potajemne, o których mówimy, dały pewien asumpt do takich dywagacji. Czy one są prawdziwe czy nie? Nie wiem, ale jako członek Nowej Lewicy nie mam 100-procentowej pewności, że nigdy z PiS-em nie wejdziemy do jakiegoś rządu w przyszłości” – powiedział wówczas Rozenek

Leave a Reply