Portugalia otwiera się na turystów. Podróżni z większości krajów UE mogą wjeżdżać do tego kraju

Portugalia od poniedziałku zezwoli na przyjazdy turystyczne z większości krajów europejskich - poinformowało w sobotę ministerstwo spraw wewnętrznych w Lizbonie.

Portugalia od poniedziałku zezwoli na przyjazdy turystyczne z większości krajów europejskich – poinformowało w sobotę ministerstwo spraw wewnętrznych w Lizbonie.

„Ludzie z krajów Unii Europejskiej, w których jest mniej niż 500 przypadków zakażeń na 100 000 mieszkańców, będą mogli odbywać wszystkie rodzaje podróży do Portugalii, w tym podróże zbędne” – podał resort w komunikacie.

Są jednak pewne obostrzenia. Wszyscy pasażerowie w wieku powyżej dwóch lat przed podróżą do Portugalii będą musieli mieć negatywny wynik testu PCR, zrobiony w ostatnich 72 godzinach. Linie lotnicze, które przyjmą pasażerów bez testów, będą ukarane „grzywną w wysokości od 500 do 2 000 euro za podróżnego” – poinformowało ministerstwo.

Portugalia wybrana najlepszym europejskim kierunkiem podróży w dobie pandemii

Portugalia nadal utrzymuje ograniczenia podróży tylko do niezbędnych wobec ośmiu krajów, w tym pięciu z UE. Są to Cypr, Chorwacja, Litwa, Holandia i Szwecja, a także Republika Południowej Afryki, Brazylia i Indie. Podróżni z tych krajów podlegają również 14-dniowej kwarantannie.

Obostrzenia te nie dotyczą podróży w celach zawodowych, studiów, łączenia rodzin lub ze względów zdrowotnych.

Portugalia już w piątek dała zielone światło dla podróży turystycznych z Wielkiej Brytanii. Połączenia z tym krajem zostały zawieszone w styczniu, a następnie przywrócone w połowie kwietnia, ale tylko w przypadku podróży uznanych za „niezbędne”.

Portugalia: Kobieta zmarła po podaniu szczepionki przeciw COVID-19

29 maja tysiące kibiców z Wielkiej Brytanii spodziewanych jest w Porto, gdzie rozegrany zostanie finał piłkarskiej Ligi Mistrzów między Manchesterem City a Chelsea Londyn.

Portugalia: Lockdown doprowadził do rekordowego zadłużenia w kraju

Leave a Reply