Polska wygrała z San Marino 7:1. Przed reprezentacją mecz z Anglią

Polska wygrała z San Marino 7:1 (4:0) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w Serravalle. Trzy bramki zdobył wprowadzony po przerwie Adam Buksa, dwie Robert Lewandowski, a po jednej Karol Świderski i Karol Linetty. Dla gospodarzy trafił na początku drugiej połowy Nicola Nanni.

Podopieczni Paulo Sousy przystąpili do rywalizacji po czwartkowym zwycięstwie w Warszawie nad Albanią 4:1. Po czterech kolejkach grupy I zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów.

San Marino, przedostatnie w rankingu FIFA, nie zdobyło jeszcze w tej grupie ani punktu, ani bramki.

Debiut Jakuba Kamińskiego

W podstawowym składzie w meczu z San Marino jako debiutant wystąpił Jakub Kamiński z Lecha Poznań.

Kamiński został niedawno powołany dodatkowo do drużyny narodowej, na skutek problemów zdrowotnych kilku piłkarzy. W podobnej sytuacji był Damian Szymański, który również otrzyma szansę od początku spotkania z San Marino.

Kapitan Robert Lewandowski zagrał natomiast po raz 124. w kadrze narodowej, 33-letni napastnik śrubuje swój krajowy rekord.

Doświadczony kapitan biało-czerwonych ma już 72 gole w 124 występach w drużynie narodowej.

Składy:

San Marino: 1-Elia Benedettini – 2-Alessandro D’Addario, 16-Filippo Fabbri, 11-Cristian Brolli, 6-Dante Rossi, 13-Andrea Grandoni – 21-Lorenzo Lunadei, 8-Enrico Golinucci, 22-Marcello Mularoni – 19-Nicola Nanni, 7-Matteo Vitaioli (kapitan).

Polska: 1-Wojciech Szczęsny – 4-Tomasz Kędziora, 6-Michał Helik, 2-Kamil Piątkowski, 23-Tymoteusz Puchacz – 19-Jakub Kamiński, 17-Damian Szymański, 8-Karol Linetty, 16-Jakub Moder – 11-Karol Świderski, 9-Robert Lewandowski (kapitan).