Polska przystąpi do programu paszportów szczepionkowych

Polska zadeklarowała przystąpienie do pilotażowego programu certyfikatów szczepiennych. Od 1 czerwca Polska będzie w pełni gotowa do przystąpienia do pracy w projekcie - poinformował we wtorek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Polska przystąpi do programu paszportów szczepionkowych

Polska zadeklarowała przystąpienie do pilotażowego programu certyfikatów szczepiennych. Od 1 czerwca Polska będzie w pełni gotowa do przystąpienia do pracy w projekcie – poinformował we wtorek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz dodał, że złożona została cała dokumentacja dotycząca certyfikatów szczepiennych od strony Ministerstwa Zdrowia. “Ta dokumentacja była niezbędna dla konsorcjum prowadzącego testy, by wprowadzić Polskę do tego systemu testowania, a ostatecznie do systemu zielonych certyfikatów” – zaznaczył.

Poinformował, że deklaracja przystąpienia do projektu została przedstawiona przez Polskę w poniedziałek. “Więc teraz decyzja już nie leży po naszej stronie” – zaznaczył Andrusiewicz.

UE: Zamordyzm, tyrania, segregacja sanitarna. Ruszyły pilotażowe testy paszportów szczepionkowych

“W związku z tym, że padła ta deklaracja, że jesteśmy gotowi już przystąpić do projektu – i stało się to jeszcze przed 20 maja, jak deklarowaliśmy ta data 20 maja to była data, z którą chcielibyśmy przystąpić do testów – ta deklaracja padła wczoraj. Konsorcjum teraz musi nas do tych testów dopuścić” – zastrzegł.

Andrusiewicz poinformował, że są dwie prawodpodobne daty: 21 albo 25 maja. “Z prawdopodobieństwem – podkreślam, że to nie będzie zależało od nas – te testy zakończymy do 1 czerwca. Od 1 czerwca Polska będzie w pełni gotowa do przystąpienia do pracy w projekcie certyfikatów szczepiennych”.

Leave a Reply