Polska dostarczy broń Ukrainie? Wiceszef MON: Prowadzimy konsultacje w tym zakresie

Prowadzimy konsultacje w tym zakresie - powiedział wiceszef MON Marcin Ociepa pytany, czy Polska dostarczy broń Ukrainie. "Kiedy będzie decyzja polityczna, żeby o tym publicznie zakomunikować, to tak się stanie" - zadeklarował.

Polska dostarczy broń Ukrainie? Wiceszef MON: Prowadzimy konsultacje w tym zakresie

Prowadzimy konsultacje w tym zakresie – powiedział wiceszef MON Marcin Ociepa pytany, czy Polska dostarczy broń Ukrainie. „Kiedy będzie decyzja polityczna, żeby o tym publicznie zakomunikować, to tak się stanie” – zadeklarował.

Sytuacja wokół Ukrainy była tematem środowej rozmowy z wiceszefem MON Marcinem Ociepą na portalu Interia.pl. Ociepa był pytany, czy Polska dostarczy broń Ukrainie, o czym wspominał ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca. „Mogę potwierdzić, że prowadzimy konsultacje w tym zakresie” – oświadczył Ociepa.

Zastrzegł, że strona Polska nie może wszystkiego ujawniać, ponieważ nie będzie to służyło sprawie bezpieczeństwa Ukrainy. „Kiedy będzie taka decyzja polityczna, żeby o tym publicznie zakomunikować, to tak się stanie” – zaznaczył.„My się od tej pomocy nie uchylamy, jesteśmy gotowi wspierać Ukrainę we wszystkim w czym będzie to konieczne” – zapewnił Ociepa.

Wiceszef MON poinformował także, że w chwili obecnej nie ma decyzji, aby ewakuować personel dyplomatyczny z placówek na Ukrainie.

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca był pytany w środę w TVN24, czy prezydenci Ukrainy i Polski, Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski, którzy spotkali się w ubiegłym tygodniu w Wiśle, rozmawiali o tym, że „na Ukrainę mogliby trafić polscy żołnierze”. „Nie. Rozmawialiśmy i w tej chwili rozmawiamy o broni, sprzęcie wojennym i o amunicji, którą może Polska przekazać Ukrainie w razie potrzeby” – odpowiedział.

Leave a Reply