Połowa posłów koła Konfederacji może stracić immunitety przez maseczkowy terror

Policja chce uchylić immunitety połowie składu koła prawicowej partii. Grzegorzowi Braunowi aż dziesięciokrotnie – czytamy w "Rzeczpospolitej".

Krzysztof Bosak i Grzegorz Braun, fot. PAP/Rafał Guz
Krzysztof Bosak i Grzegorz Braun, fot. PAP/Rafał Guz

Policja chce uchylić immunitety połowie składu koła prawicowej partii. Grzegorzowi Braunowi aż dziesięciokrotnie – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

„Rz” informuje, że 19 maja 2021 r. poseł Konfederacji Grzegorz Braun doprowadził do przerwania nadzwyczajnej sesji rady Rzeszowa.

„Powód? Mimo próśb nie chciał założyć maseczki. Prawdopodobnie z tego powodu ukarać go za wykroczenie chce policja. Nie jego jedynego. Jak ustaliła 'Rzeczpospolita’, immunitety może stracić pięciu posłów Konfederacji, czyli niemal połowa koła tej partii” – czytamy.

Jak zaznaczono, wnioski o wyrażenie zgody na ukaranie posłów za wykroczenia skierował do Sejmu komendant główny policji. Warto zaznaczyć, że wszystkie sprawy o odwołanie mandatów za brak maseczki zakończyły się pozytywnie, gdyż nakaz ich noszenia od początku był nielegalnie wprowadzony.

„Brauna policja chce ukarać aż dziesięć razy, Jakuba Kuleszę – trzy, a pozostałych posłów Konfederacji: Konrada Berkowicza, Roberta Winnickiego i Krzysztofa Bosaka – za jedno wykroczenie. O jakie konkretnie czyny chodzi? Tego policja nie ujawnia” – pisze „Rz”.

Leave a Reply