Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w sprawie dewastacji kościoła św. Augustyna

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV zatrzymali dwóch mężczyzn w sprawie pomalowania kościoła pw. św. Augustyna - miał poinformować PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV zatrzymali dwóch mężczyzn w sprawie pomalowania kościoła pw. św. Augustyna – miał poinformować PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Rzecznik stołecznych policjantów w rozmowie powiedział, że do zatrzymania doszło we wtorek. „Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy. Osoby te nie były wcześniej notowane” – donosi PAP.

„Nad sprawą od początku pracują policjanci wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu” – podał nadkomisarz dodając, że na tę chwilę nic więcej nie może powiedzieć. „Czynności trwają” – zaznaczył.

Mężczyźni zostali zatrzymani do sprawy uszkodzenia elewacji kościoła pw. św. Augustyna. Jak informowała wtedy warszawska policja, sprawcy w nocy z 19 na 20 lutego tuż po północy weszli na teren przyległy do kościoła i czerwoną farbą pomalowali drzwi wejściowe, powierzchnię przed drzwiami i ścianę.

Lewicowi faszyści demolują kolejne kościoły. Zniszczono zabytkowe drzwi

Kościół pod wezwaniem św. Augustyna przy ul. Nowolipki 18 wpisany jest do rejestru zabytków. W czasie okupacji ten neoromański kościół z końca XIX wieku na ul. Nowolipki 18 (przed wojną 48/50) stanowił jeden z najwyższych punktów Warszawy, usytuowany w sercu żydowskiej dzielnicy. Po wojnie był jedną z niewielu budowli pozostałych na terenie byłego getta.

Leave a Reply