Policja wciąż szuka podejrzanego o potrójne zabójstwo w Borowcach

Jak dotąd nie potwierdził się żaden z przekazywanych policjantom sygnałów, dotyczących możliwego miejsca pobytu podejrzewanego o potrójne zabójstwo Jacka Jaworka - wynika z informacji częstochowskiej policji. Poszukiwania 52-letniego mężczyzny trwają.

Policja wciąż szuka podejrzanego o potrójne zabójstwo w Borowcach

Jak dotąd nie potwierdził się żaden z przekazywanych policjantom sygnałów, dotyczących możliwego miejsca pobytu podejrzewanego o potrójne zabójstwo Jacka Jaworka – wynika z informacji częstochowskiej policji. Poszukiwania 52-letniego mężczyzny trwają.

“Poszukiwania trwają nieprzerwanie, na miejsce wciąż dysponowane są odpowiednie siły i środki” – powiedział w niedzielę wieczorem mł. asp. Kamil Sowiński z zespołu prasowego częstochowskiej policji.

Do tragedii doszło w nocy z piątku na sobotę w Borowcach k. Dąbrowy Zielonej w powiecie częstochowskim. Wezwani do awantury domowej policjanci w domu jednorodzinnym ujawnili zwłoki małżeństwa 44-latków i ich 17-letniego syna. Wszyscy zginęli od strzałów z broni palnej. Uratował się drugi, 13-letni syn zamordowanego małżeństwa, który schronił się u rodziny. Sprawca uciekł.

Trwają poszukiwania podejrzanego o zamordowanie trzyosobowej rodziny w Borowcach

Policja otrzymuje wiele sygnałów

Podejrzewany o potrójne zabójstwo jest 52-letni brat zamordowanego właściciela domu, Jacek Jaworek, który od jakiegoś czasu mieszkał wspólnie z nim i jego rodziną. W sobotę policja opublikowała personalia i wizerunek poszukiwanego. Alert w tej sprawie rozesłało także do mieszkańców trzech sąsiadujących ze sobą województw – śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego – Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Mł. asp. Kamil Sowiński poinformował w niedzielę, że policja otrzymuje wiele informacji dotyczących możliwego miejsca pobytu poszukiwanego mężczyzny. “W tej sprawie napływa wiele sygnałów od społeczeństwa, jednak na tę chwilę żaden z nich się nie potwierdził” – powiedział rzecznik, zapewniając, że policjanci sprawdzają wszystkie otrzymane informacje.

Policja zaznacza, że w przypadku napotkania Jacka Jaworka należy zachować daleko idącą ostrożność – nie podejmować samodzielnie żadnych działań oraz powiadomić policję. Częstochowska komenda nie informuje o szczegółach prowadzonego w tej sprawie śledztwa ani o hipotezach dotyczących tego, gdzie po dokonaniu zbrodni mógł udać się poszukiwany mężczyzna. W gotowości do akcji są kontrterroryści. Informacje o poszukiwanym mają policjanci ze wszystkich województw oraz Straż Graniczna.

W poszukiwaniach uczestniczą m.in. przewodnicy z psami tropiącymi i funkcjonariusze policji konnej. Wykorzystywane swą także drony oraz udostępnione przez Komendę Główną Policji mobilne centrum wsparcia poszukiwań. To specjalistyczny wóz, do którego trafia sygnał z urządzeń nawigacyjnych, jakie mają ze sobą przeczesujący teren policjanci. Zebrane dane służą tzw. mapowaniu – dają obraz sprawdzonego już terenu i wskazują, jakie miejsca należy jeszcze spenetrować. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dotąd szczegółowo przeszukano około 300 hektarów w pobliżu wsi Borowce.

Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112.

Leave a Reply