Policja odnalazła trzech zaginionych chłopców

Odnalezieni zostali trzej ukraińscy chłopcy poszukiwani od kilkunastu godzin, po tym jak w niedzielę oddalili się od swoich opiekunów z ośrodka Caritas we Fromborku (woj. warmińsko-mazurskie) - podała w poniedziałek rano policja.

Radiowóz policyjny. Fot. PAP/Albert Zawada
Radiowóz policyjny. Fot. PAP/Albert Zawada

Odnalezieni zostali trzej ukraińscy chłopcy poszukiwani od kilkunastu godzin, po tym jak w niedzielę oddalili się od swoich opiekunów z ośrodka Caritas we Fromborku (woj. warmińsko-mazurskie) – podała w poniedziałek rano policja.

„Chłopcy są cali i zdrowi. Zostali odnalezieni w poniedziałek rano przez policjantów w okolicy miejscowości Nowiny. Ustalamy okoliczności, dlaczego się oddalili od opiekunów i co się z nimi działo” – przekazała kom. Jolanta Sorkowicz z braniewskiej policji.

Dzieci w wieku 11-13 lat są uchodźcami z Ukrainy.

W trwających kilkanaście godzin poszukiwaniach uczestniczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji, straży granicznej i leśnej, strażaków PSP i OSP. Przeczesywano pola i lasy w okolicach Fromborka. Do poszukiwań użyto też wojskowego śmigłowca.

Po zaginięciu chłopców policja opublikowała komunikat z ich zdjęciami i apelem o pilne przekazywanie jakichkolwiek informacji o ich losie.

Poszukiwania wszczęto po tym, jak chłopcy w niedzielę około godz. 15.30 opuścili ośrodek Caritas we Fromborku i nie wrócili do opiekunów.

W ośrodku Caritasu Archidiecezji Warmińskiej we Fromborku rodziny uchodźców wojennych z Ukrainy mieszkają od początku marca.

Leave a Reply