Policja i terytorialsi patrolują konno obszary przy granicy z Białorusią [VIDEO]

Polska policja i Wojska Obrony Terytorialnej patrolują konno obszary przy granicy z Białorusią. Nagrania opublikowano na oficjalnych profilach służb na Twitterze. "Patrole konne znakomicie spisują się jako wsparcie dla Straży Granicznej" - czytamy we wpisie udostępnionym przez WOT.

Policja i terytorialsi patrolują konno obszary przy granicy z Białorusią [VIDEO]

Polska policja i Wojska Obrony Terytorialnej patrolują konno obszary przy granicy z Białorusią. Nagrania opublikowano na oficjalnych profilach służb na Twitterze. „Patrole konne znakomicie spisują się jako wsparcie dla Straży Granicznej” – czytamy we wpisie udostępnionym przez WOT.

Nagranie patrolu konnego opublikowała na Twitterze podlaska policja. „Policjanci na koniach strzegą wschodniej granicy UE” – czytamy w opisie do filmiku.

Patrole konne prowadzą również terytorialsi. Na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu widać żołnierkę WOT poruszającą się konno przy brzegu rzeki. „Patrole konne znakomicie spisują się jako wsparcie dla Straży Granicznej na kierunku Lubelszczyzny” – napisano na oficjalnym koncie WOT na Twitterze.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 32 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne – poinformował w czwartek szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Zapora wzdłuż granicy z Białorusią powstanie na długości 180 km na terenie Podlasia. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug. Łącznie zapora będzie miała 5,5 metra wysokości. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne.

Leave a Reply