Polacy mają dość lockdownów [SONDAŻ]

46 proc. Polaków ciężko znosi pandemię, obostrzenia i kolejne lockdowny i ma już tego dość - wynika z sondażu Kantar Public.

46 proc. Polaków ciężko znosi pandemię, obostrzenia i kolejne lockdowny i ma już tego dość – wynika z sondażu Kantar Public.

Jak podaje Kantar, prawie połowa Polaków 46 proc. ciężko znosi pandemię, obostrzenia i kolejne lockdowny i ma już tego dość.

Dla 42 proc. badanych ten okres również jest trudny, ale dają sobie radę. „Co dziewiąty respondent 11 proc. zdążył przyzwyczaić się do otaczającej rzeczywistości, w związku, z czym, ocenia stosunkowo dobrze swoje samopoczucie” – wynika z sondażu.

„Nikt jednak nie czuje się obecnie lepiej niż przed pandemią. 1 proc. respondentów nie był w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie” – wskazano.

„Rzeszów wolny od lockdownu”. Grzegorz Braun zorganizował piknik dla wolnych rodzin [FOTO/VIDEO]

Badania pokazują, że dość pandemii mają częściej kobiety 48 procent

Badani w wieku 35-44 lat 53 proc., zamieszkujący miasta powyżej 500 tys. mieszkańców 54 proc., niezainteresowani polityką 57 proc. oraz zwolennicy Ruchu Polska 2050 55 proc.

W przypadku respondentów zmagających się z obecną sytuacją, ale dających radę, przeważają osoby w wieku 65 i więcej lat.  Stanowią one 54 proc., bardzo zainteresowani polityką 47 proc. oraz zainteresowani 46 proc., wyborcy Koalicji Polskiej 57 proc.

UK: Dziesiątki tysięcy Brytyjczyków w Londynie protestowało przeciw lockdownowi [VIDEO]

Osoby przyzwyczajone do pandemii to głównie mężczyźni 14 proc., zamieszkujący w miastach 20-100 tys. mieszkańców 14 proc., oraz osoby sympatyzujące z Prawiem i Sprawiedliwością 15 proc.

Sondaż Kantar został przeprowadzony techniką wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 9-14 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1006 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

Minister Niedzielski oszalał? „Nigdy nie wrócimy do czasów sprzed pandemii”

Leave a Reply