Polacy krytyczni wobec walki rządu z „pandemią”

Wyniki sondażu przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie „Rzeczpospolitej” przedstawiają druzgocące dla rządzących dane. Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski nie będą zadowoleni.

Wyniki sondażu przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie „Rzeczpospolitej” przedstawiają druzgocące dla rządzących dane. Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski nie mają powodów do zadowolenia.

– Jak Pani/Pana zdaniem rząd radzi sobie w walce z epidemią koronawirusa w Polsce? – takie pytanie padło w sondażu przeprowadzonym przez SW Research.

Polska w statystykach

Pierwsze zakażenie koronawirusem w Polsce wykryto już ponad 13 miesięcy temu. Od tego czasu sytuacja w Polsce zmieniła się diametralnie.

WOW! MUSISZ TO OBEJRZEĆ! „To my, wolni ludzie”! Ten utwór polskiego rapera z UK obiega sieć z prędkością światła! [VIDEO]

Początkowo mogło wydawać się, iż rząd zdusił epidemię, jednak później stało się to, przed czym wielu ostrzegało. Izolacja pomogła tylko tymczasowo, a ostatecznie dane statystyczne wyglądają tragicznie.

Przez rok w Polsce odnotowano blisko 2,5 miliona pozytywnych testów na koronawirusa. Ponad 54 tysiące osób, u których wykryto wirusa, zmarło.

To sprawia, że dane dotyczące walki z epidemią w Polsce są fatalne. Pod względem zakażonych COVID-19 Polska zajmuje 12. miejsce na świecie, z kolei pod względem zgonów osób z COVID-19 14. – przytacza rp.pl.

Do tego należy dodać kwestię tragicznych skutków ograniczenia dostępu do służby zdrowia i przeciągającego się lockdownu. W „nadmiarowych zgonach” Polska zajmuje 2. miejsce w Europie, „przegrywając” w tym zestawieniu jedynie z Bułgarią.

Minister Niedzielski oszalał? „Nigdy nie wrócimy do czasów sprzed pandemii”

Zła ocena rządu

Ponad rok walki z epidemią koronawirusa w wykonaniu rządu Polacy oceniają krytycznie. Aż 34,3 procent badanych wskazało, że działania rządu w tym zakresie ocenia bardzo źle.

Do tego dodać należy 17,8 procent badanych, zdaniem których rząd źle radzi sobie w walce ze złowrogim wirusem. To oznacza, że działania Morawieckiego, Niedzielskiego i spółki krytycznie ocenia większość Polaków.

Niemcy segregację ludzi mają we krwi. Minister zdrowia zapowiada gorsze traktowanie niezaszczepionych

Co jednak zaskakujące aż 3,5 procent badanych oceniło działania rządu jako bardzo dobre, a kolejne 11 procent jako dobre. Ponadto 27 procent wskazało, że rząd nie radzi sobie ani dobrze, ani źle, ale przeciętnie.

6,4 procent badanych nie miało zdania w tej kwestii.

UK: Ciche przyzwolenie na łamanie restrykcyj przez skrajną lewicę

Leave a Reply