Pobili, porwali i wywieźli do lasu mężczyznę. Ukradli mu samochód i telefon

Do 15 lat więzienia grozi dwóm napastnikom, w wieku 17 i 24 lat, którzy we Wrześni (woj. wielkopolskie) pobili, porwali, a następnie przewieźli do lasu i okradli 19-letniego mężczyznę. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani - podała we wtorek policja.

Policja, Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Policja, Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Do 15 lat więzienia grozi dwóm napastnikom, w wieku 17 i 24 lat, którzy we Wrześni (woj. wielkopolskie) pobili, porwali, a następnie przewieźli do lasu i okradli 19-letniego mężczyznę. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani – podała we wtorek policja.

Oficer prasowy wrzesińskiej policji mł. asp. Adam Wojciński poinformował, że 5 września, o godz. 2 w nocy funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o pobitym, rozebranym mężczyźnie, który resztką sił dotarł do domostw w Bierzglinie (gm. Września). Mężczyzna potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej.

Pokrzywdzony 19-latek zrelacjonował, że 4 września wieczorem został pobity przez dwóch mężczyzn na ul. Piastów we Wrześni. Sprawcy siłą umieścili ofiarę w bagażniku jego samochodu i przewieźli do kompleksu leśnego Dębina. „Na miejscu napastnicy grożąc, uderzając oraz kopiąc po całym ciele zmusili go do rozebrania i zostawili w lesie” – opisał Wojciński.

Jak dodał sprawcy użyli również wobec 19-latka pistoletu gazowego na kulki, z którego kilkukrotnie strzelili w okolice twarzy pokrzywdzonego. Gdy pobity stracił przytomność, napastnicy zabrali jego samochód i telefon. Straty poszkodowanego oceniono na 11,5 tys. zł.

Zajmujący się tą sprawą policjanci kryminalni po kilku godzinach zatrzymali, w Czerniejewie oraz Wrześni, obu napastników oraz odzyskali samochód i telefon napadniętego 19-latka.

Zatrzymanym napastnikom, w wieku 17 i 24 lat, przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. rozboju, pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz pozbawienia wolności. Wojciński dodał, że 17-latek był poszukiwanypo tym, jak zbiegł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Na wniosek śledczych sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Leave a Reply