Pierwsze amerykańskie Couguary trafiły do 55 Batalionu Remontowego w Opolu

Opolski 55 Batalion Remontowy przyjął pierwsze amerykańskie pojazdy Couguar 4x4. Jak poinformowała w środę na swoim profilu społecznościowym jednostka, jest to część pierwszej partii z 300 pojazdów tego typu, jakie zamówiło Wojsko Polskie.

Do 55 Batalionu Remontowego trafiły pierwsze egzemplarze pojazdów Coguar 4x4. Fot. 10 Brygada Logistyczna w Opolu
Do 55 Batalionu Remontowego trafiły pierwsze egzemplarze pojazdów Coguar 4x4. Fot. 10 Brygada Logistyczna w Opolu

Opolski 55 Batalion Remontowy przyjął pierwsze amerykańskie pojazdy Couguar 4×4. Jak poinformowała w środę na swoim profilu społecznościowym jednostka, jest to część pierwszej partii z 300 pojazdów tego typu, jakie zamówiło Wojsko Polskie.

Jak poinformował kpt. Piotr Płuciennik, rzecznik 10 Brygady Logistycznej w Opolu, do 55 Batalionu Remontowego trafiły pierwsze egzemplarze pojazdów Coguar 4×4. Zanim wozy trafią do jednostek docelowych, specjaliści z warsztatów jednostki muszą m.in. dostosować je do wymagań określonych polskimi przepisami prawa drogowego, zmienić typ kamuflażu i uzupełnić wyposażenie.

Couguar 4×4 to pojazd typu MRAP (Mine Resistant Ambush Protected). Wraz z dwuosobową załogą może nim poruszać się sześć osób. W pierwszej transzy do Opola przyjechało 35 pojazdów. Każdy waży ponad 17 ton, ma blisko 6 metrów długości, 2,7 metra szerokości i 3,5 metra wysokości.

„Stan pojazdów jest więcej niż dobry. Wiedzieliśmy, że otrzymamy pojazdy z nadwyżek amerykańskiej armii i będzie to sprzęt używany, więc należało oczekiwać szerokiego zakresu prac. Okazało się jednak, że większość Coguarów które otrzymaliśmy ma jeszcze folie na fotelach i przebieg nie większy, niż 140 mil” – napisano na stronie jednostki.

Leave a Reply