Pierwsza Dama zachęca do udziału w Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Jestem przekonana, że dla milionów Polek panie z Kół Gospodyń Wiejskich mogą być inspiracją, jak można wspólnie działać i odnosić sukcesy - powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama. W nagraniu zachęca do udziału w Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.

Jestem przekonana, że dla milionów Polek panie z Kół Gospodyń Wiejskich mogą być inspiracją, jak można wspólnie działać i odnosić sukcesy – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama. W nagraniu zachęca do udziału w Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.

„Przez ostatnie pięć lat wielokrotnie spotykałam się z Kołami Gospodyń Wiejskich w Pałacu Prezydenckim i podczas wizyt w całym kraju. Dzięki temu miałam okazję poznać tworzące je panie i działalność kół. Jestem pod ogromnym wrażeniem energii i woli w działaniach wszystkich pań. Wiem, jak wiele od pań zależy i jak wiele czynią panie dobrego” – powiedziała Agata Kornhauser-Duda w nagraniu, udostępnionym we wtorek na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Jak podkreśliła, Koła Gospodyń Wiejskich są miejscem spotkań, wzajemnej pomocy i powstawania wspólnotowych więzi. „Pielęgnują panie lokalne tradycje i zwyczaje, przekazują z pokolenia na pokolenie swoją unikalną wiedzę i doświadczenie, kultywują i upowszechniają zapomniane techniki rzemieślnicze i artystyczne, ale tworzą także nowe pozytywne wzorce i podejmują ambitne wyzwania” – mówiła Pierwsza Dama.

Zaprosiła do udziału w konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP, organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP. „Podjęłam tę inicjatywę, bo chcę uhonorować osiągnięcia tysięcy pań działających w Kołach w całej Polsce” – powiedziała Pierwsza Dama. Jej zdaniem dokonania członkiń Kół Gospodyń Wiejskich powinny być „możliwie szeroko prezentowane”.

„Koła Gospodyń Wiejskich, a także każda z pań osobiście tworzą niezwykle cenny kapitał społeczny. Dziś są panie liderkami swoich lokalnych społeczności. Jestem przekonana, że dla milionów Polek mogą panie być inspiracją i przykładem, jak można wspólnie działać i odnosić sukcesy. Gorąco zachęcam panie do zaprezentowania osiągnięć swoich kół” – podkreśliła.

Pierwsza Dama poinformowała również, że regulamin konkursu dostępny jest na stronie http://www.prezydent.pl oraz że przewiduje wyłonienie laureatów i wyróżnionych w dwóch etapach – wojewódzkim i ogólnopolskim.

„Tak naprawdę zwycięzcami będą wszyscy, którzy wystartują, bo najważniejsze jest działanie dla dobra wspólnego. Wszystkim paniom z serca życzę niewyczerpanej energii i entuzjazmu w podejmowaniu na co dzień tych pięknych i bardzo pożytecznych inicjatyw” – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Leave a Reply