Paweł Kukiz o słowach Grodzkiego: Piąta kolumna [VIDEO]

Gdyby ktoś nie wiedział jak wygląda "piąta kolumna" to ma okazję zobaczyć - tak lider Kukiz'15 Paweł Kukiz odniósł się do wystąpienia marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego skierowanego do ukraińskiego parlamentu.

Paweł Kukiz o słowach Grodzkiego: Piąta kolumna [VIDEO]

Gdyby ktoś nie wiedział jak wygląda „piąta kolumna” to ma okazję zobaczyć – tak lider Kukiz’15 Paweł Kukiz odniósł się do wystąpienia marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego skierowanego do ukraińskiego parlamentu.

Nagranie skierowane do Rady Najwyższej Ukrainy marszałek Grodzki zamieścił w piątek m.in. na Twitterze. Mówił w nim m.in., że Ukraińcy dają mnóstwo przykładów najwyższego poświęcenia, męstwa i determinacji w obronie swojej ojczyzny. „Ale trzeba to podkreślić z całą mocą: cały cywilizowany świat musi działać z podobną determinacją i bezwzględną wolą poskromienia agresora” – podkreślił marszałek Grodzki.

„Sankcje muszą być kompletne i stanowczo egzekwowane. Dlatego muszę Was przeprosić za to, że niektóre firmy w haniebny sposób kontynuują działalność w Rosji, że nadal przez Polskę jadą tysiące tirów na Białoruś i dalej, że nadal rząd importuje rosyjski węgiel i nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów. W ten sposób z niedającą się zaakceptować hipokryzją nadal – nawet wbrew intencjom – finansujemy zbrodniczy reżim, który zdobyte pieniądze zużywa na mordowanie niewinnych ludzi. Agresor musi być całkowicie izolowany i musi boleśnie odczuć, że świat twardo stoi po stronie zaatakowanych i nie pozwoli na rzeź Ukrainy” – oświadczył Grodzki.

Kukiz w mediach społecznościowych zamieścił artykuł o wypowiedzi Grodzkiego z „Wprost”. „Gdyby ktoś nie wiedział jak wygląda +piąta kolumna+ to ma okazję zobaczyć. Na załączonym obrazku…” – napisał. „Powinien ożenić się z Ochojską. I adoptować Lisa. I byłaby rodzina na medal. Medal Bohatera Związku Radzieckiego” – dodał polityk.

Leave a Reply