Ośmiolatka, która zaginęła w górach na południu kraju, odnalazła się w Czechach

Ośmiolatka, która zaginęła w górach na południu kraju, odnalazła się w Czechach

Ośmioletnia dziewczynka, która w niedzielę zaginęła na pograniczu Niemiec i Czech, została odnaleziona przez robotników leśnych w pobliżu miejscowości Czeska Kubice. Rodzice są w drodze do córki, która przebywa w szpitalu – pisze dziennik “Die Welt”. Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo – przekazała policja.

Odnalezienie dziewczynki potwierdziła we wtorek komenda policji regionu Górny Palatynat w Bawarii. Dziewczynka “żyje, ma hipotermię i została zabrana do szpitala” – poinformował rzecznik.

Czeska gazeta “Pravo” podała wcześniej w wydaniu internetowym, powołując się na “dwa wiarygodne źródła”, że dziewczynka została znaleziona w pobliżu miejscowości Czeska Kubice, co później potwierdziła czeska policja.

Około 1400 ratowników z Czech i Niemiec przez dwa dni i dwie nocy prowadziło poszukiwania na pograniczu bawarsko-czeskim. Ponadto w akcji uczestniczyło 115 psów tropiących, policyjne śmigłowce i drony.

Ośmioletnia Julia z Berlina zaginęła w niedzielę późnym popołudniem podczas wędrówki z rodziną w górach na pograniczu bawarsko-czeskim. Rodzice stracili z oczu dziewczynkę, jej brata i kuzyna, i wezwali służby ratunkowe. Początkowo znaleziono tylko brata i kuzyna, dziewczynka pozostawała zaginiona aż do wtorku.

Leave a Reply