ONZ: Od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło 351 cywilów

Od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę potwierdzono 351 ofiar śmiertelnych oraz 707 rannych wśród ukraińskich cywilów - poinformowało w sobotę w oświadczeniu Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (OHCHR).

ONZ: Od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło 351 cywilów

Od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę potwierdzono 351 ofiar śmiertelnych oraz 707 rannych wśród ukraińskich cywilów – poinformowało w sobotę w oświadczeniu Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (OHCHR).

Większość cywilów zginęło lub zostało rannych w wyniku użycia ładunków wybuchowych o szerokim polu rażenia, w tym ostrzału z ciężkiej artylerii i wyrzutni rakietowych, a także nalotów rakietowych i bombowych – poinformował organ ONZ.

OHCHR przekazało również, że stosuje ścisłą metodologię, a każdy potwierdzony przez nie przypadek musi być odpowiednio udokumentowany.

Biuro poinformowało, że rzeczywiste liczby dotyczące zabitych i rannych są zapewne znacznie wyższe „zwłaszcza na terytorium kontrolowanym przez rząd (Ukrainy), przede wszystkim w ostatnich dniach” ze względu na to, iż otrzymanie danych z niektórych miejsc, w których toczyły się walki, zostało opóźnione.

Wiele doniesień o ofiarach śmiertelnych i rannych wśród cywilów wciąż jest potwierdzanych.

Leave a Reply