ONZ: Blisko 300 tys. ludzi musiało uciekać przed wojną na Ukrainie

Prawie 300 tysięcy ludzi musiało opuścić swe domy i uciekać z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę - podało w sobotę Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej, powołując się na Biuro Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR).

ONZ: Blisko 300 tys. ludzi musiało uciekać przed wojną na Ukrainie

Prawie 300 tysięcy ludzi musiało opuścić swe domy i uciekać z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę – podało w sobotę Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej, powołując się na Biuro Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR).

Z tych szacunków wynika, że 160 tysięcy osób uciekło przed wojną w bezpieczniejsze rejony Ukrainy, a 116 tysięcy do krajów sąsiednich – przede wszystkim do Polski, ale także do Rumunii i Mołdawii.

Uchodźców może być znacznie więcej

ONZ obawia się, że uchodźców z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę może być znacznie więcej – nawet do 5 milionów.To może być największy kryzys uchodźczy naszych czasów” – ostrzegła ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greefield.

Według ONZ w wyniku rosyjskiej inwazji zginęło do soboty na Ukrainie co najmniej 64 cywilów, a ponad 170 zostało rannych.

Leave a Reply