Okradł mężczyznę, który chwilę wcześniej na ulicy stracił przytomność. Został zatrzymany

Policjanci z warszawskiej Pragi Południe zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież - poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII nadkom. Joanna Węgrzyniak. Mężczyzna ukradł cztery tysiące złotych pokrzywdzonemu, który idąc chodnikiem nagle stracił przytomność i doznał mikroudaru.

Policja, Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Marcin Bielecki
Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Marcin Bielecki

Policjanci z warszawskiej Pragi Południe zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież – poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII nadkom. Joanna Węgrzyniak. Mężczyzna ukradł cztery tysiące złotych pokrzywdzonemu, który idąc chodnikiem nagle stracił przytomność i doznał mikroudaru.

Do zdarzenia doszło na Pradze Południe. Mężczyzna idąc ulicą nagle zasłabł i osunął się na chodnik, stracił przytomność. „Najprawdopodobniej doznał on mikroudaru. Reakcja przechodniów, a potem interwencja pogotowia sprawiły, że trafił do szpitala i została mu udzielona profesjonalna pomoc medyczna” – powiedziała nadkomisarz Joanna Węgrzyniak.

Wskazała, że kiedy mężczyzna wyzdrowiał, stwierdził, że został okradziony. „W chwili zdarzenia miał w kieszeni cztery tysiące złotych. Złożył zawiadomienie o przestępstwie” – zaznaczyła.

„Niestety wtedy jeszcze nie znał żadnych szczegółów. Udar sprawił, że niczego nie pamiętał. Nawet tego, gdzie wszystko miało miejsce” – przekazała. Dodała przy tym, że później pokrzywdzony sobie przypomniał skąd został zabrany do szpitala oraz, że w tym miejscu był monitoring.

„Dzięki przekazanym przez pokrzywdzonego informacjom i własnym ustaleniom bardzo szybko, po pierwsze potwierdzili, że faktycznie doszło do kradzieży, a po drugie, wytypowali sprawcę tego przestępstwa” – podała.

Kilka dni temu zatrzymali podejrzanego o kradzież 30-latka. Po zatrzymaniu mężczyzna usłyszał zarzut, za który może mu grozić do pięciu lat więzienia.

Leave a Reply