Odparto atak na szpital wojskowy w Charkowie

Rosjanie przeprowadzili desant powietrzny w Charkowie. Rosyjscy spadochroniarze zaatakowali miejscowy szpital wojskowy - poinformowała w środę Rada Najwyższa Ukrainy. Siły ukraińskie odparły atak.

Odparto atak na szpital wojskowy w Charkowie

Rosjanie przeprowadzili desant powietrzny w Charkowie. Rosyjscy spadochroniarze zaatakowali miejscowy szpital wojskowy – poinformowała w środę Rada Najwyższa Ukrainy. Siły ukraińskie odparły atak.

„W Charkowie wylądował rosyjski desant. Okupanci zaatakowali szpital wojskowy. Wywiązała się potyczka między najeźdźcami a obrońcami Ukrainy” – napisano na Telegramie ukraińskiego parlamentu (https://t.me/verkhovnaradaukrainy/7080).

Atak miał miejsce w czasie, gdy miasto i region ogłosiły alarm powietrzny – poinformowała agencja UNIAN.

Siły ukraińskie odparły atak na szpital wojskowy w Charkowie – podała w środę Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), dodając, że nie potwierdziły się doniesienia o wysadzeniu rosyjskiego desantu.

Dowódca policji obwodu charkowskiego Wołodymyr Tymoszko powiedział portalowi Suspilne, że wokół szpitala trwały w nocy walki, ale nie ma strat wśród ukraińskich żołnierzy.

„Na razie sytuacja wokół szpitala jest pod kontrolą, wzmocniono ochronę” – dodał.

We wtorek wojsko rosyjskie przeprowadziło atak rakietowy na budynek Charkowskiej Obwodowej Administracji Państwowej. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wskazał, że Kijów i Charków to główne cele rosyjskich działań wojennych.

Leave a Reply