Od powietrza, głodu, ognia i wojny, wybaw nas Panie!

Suplikacje. Jedna z najbardziej wyrazistych modlitw w polskim kościele. Śpiewana w trakcie największych klęsk. Wtedy, gdy nie widać żadnej nadziei. Wtedy, gdy nawet co najbardziej zatwardziali ateiści zaczynają modlić się do Boga i zaczynają rozumieć, dlaczego robili to inni. Jakże bardzo pasuje do naszych czasów.

Nasz kraj nawiedziła epidemia covid19. Z ekranów telewizyjnych słyszymy hymny pochwalne na cześć naszego rządu. Tymczasem rzeczywistość znacznie odbiega od obrazu z ekranu. W przychodniach rejonowych, w karetkach pogotowia i na SORach panuje chaos. Ludzie umierają, nie mogąc się doprosić o pomoc, a politycy tylko zacierają ręce, bo w statystykach to nie wina epidemii. Bezradni urzędnicy wprowadzają coraz to nowe ograniczenia dobijające i tak ledwo dychającą gospodarkę.
Nie trzeba być szczególnie uważnym, by nie dostrzec bijącej z małego ekranu przerażającej prawdy o dwójprawiu obowiązującym w naszym kraju. Z jednej strony niezwykle ciężkie restrykcje dla zwykłych obywateli i przedsiębiorców stanowiących krwiobieg naszej gospodarki, z drugiej radosne poczucie bycia ponad prawej dla wąskiej grupy wybranych.
Nasz Wielki, mały Przywódca urządził dziś uroczyste obchody rocznicy smoleńskiej. Cała śmietanka chroniona przez tysiące policjantów, oderwanych od obrony zwykłych obywateli by bronić Wielkiego Brata przed tymiż obywatelami. Tłumami przedsiębiorców, którzy walczą, nie tylko z epidemią, ale przede wszystkim z głupotą rządu, o przetrwanie.
W naszej telewizji, o tym ani słowa. Nie ma wielkich relacji na żywo, jak z zamieszek nazywanych eufemistycznie strajkiem kobiet. Zamiast tego pogrzeb państwowy Krzysztofa Krawczyka. Celebrowanie śmierci piosenkarza ma ugasić wściekłość ludzi, którym odbiera się przyszłość.
Mamy już zarazę, zbliża się głód, a ogień i wojna wcale są niewykluczone. Nasza scena polityczna, wskutek dwublokowego systemu, zamiast szukać najlepszego rozwiązania dla Polski, dalej walczy o stołki dzieląc Polaków. Czy zostaje nam coś innego niż śpiewać modlitwę?
My grzeszni Ciebie Boga prosimy
Wysłuchaj nas Panie!

1 KOMENTARZ

Leave a Reply