UK: Rząd wie lepiej od Ciebie, co zdrowe, dobre i co powinieneś kupić. Od 2022 promocje niezdrowej żywności zostaną ograniczone!

Po odbytych konsultacjach rząd ograniczy promocje niezdrowej żywności w sklepach od października 2022 roku. Brytyjczycy będą zmuszeni reklamować tylko to, co podoba się Borysowi Johnsonowi.

UK: Rząd wie lepiej od Ciebie, co zdrowe, dobre i co powinieneś kupić. Od 2022 promocje niezdrowej żywności zostaną ograniczone!

Po odbytych konsultacjach rząd ograniczy promocje niezdrowej żywności w sklepach od października 2022 roku. Brytyjczycy będą zmuszeni reklamować tylko to, co podoba się Borysowi Johnsonowi.

Jak możemy przeczytać na stronie rządowej, ograniczenia będą dotyczyć średnich i dużych detalistów. Środki zapobiegawcze stanowią kluczową część rządowej strategii walki z otyłością oraz poprawy kondycji i zdrowia narodu.

Promocje na żywność i napoje o wysokiej zawartości tłuszczu, cukru i soli (HFSS) w sklepach detalicznych będą ograniczone od października 2022 r., potwierdził rząd Borisa Johnsona.

Od momentu wprowadzenia podatku cukrowego ceny napojów gazowanych wzrosły o 32 proc.

W Parlamencie zostaną wprowadzone przepisy, które będą wymagać od średnich i dużych przedsiębiorstw, w tym tych zatrudniających 50 lub więcej pracowników, stopniowego wycofywania ofert promocyjnych typu „kup jeden, drugi za darmo” lub „3 za 2” na produkty HFSS.

Mniej zdrowe promocje nie będą już prezentowane w kluczowych lokalizacjach, takich jak kasy, wejścia do sklepów, końce alejek i ich internetowe odpowiedniki. Bezpłatne uzupełnianie słodkich napojów bezalkoholowych również będzie zabronione w sektorze gastronomicznym.

Ogłoszenie restrykcji nastąpiło po konsultacjach z przemysłem. Rząd uwzględnił opinie branży i podjął decyzję o przedłużeniu terminu wdrożenia tej polityki – z kwietnia 2022 r. do października 2022 r. – aby dać firmom wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się do tych ograniczeń.

Rząd będzie kontynuował współpracę z przedsiębiorstwami, stowarzyszeniami handlowymi i władzami lokalnymi, aby zapewnić im wsparcie we wdrażaniu nowych wymagań, zanim wejdą one w życie. Obejmie to udostępnienie projektu wytycznych z przemysłem i władzami lokalnymi, aby zapewnić dalszą jasność co do tego, jak te ograniczenia będą musiały zostać wdrożone w praktyce.

W ramach regulacji rząd zapewni władzom lokalnym możliwość wymierzania kar cywilnych za nieprzestrzeganie ograniczeń dotyczących awansów.

Środki te będą wspierać ludzi w osiągnięciu i utrzymaniu zdrowej wagi oraz poprawić stan zdrowia narodu. Szacuje się, że w ciągu 25 lat środki te przyniosą łączne korzyści zdrowotne w wysokości około 60 milionów funtów, zgodnie z wartością, jaką społeczeństwo przywiązuje do zmian w jakości i długości życia ludzi w wyniku mniejszej liczby przypadków otyłości. Uczynią supermarkety i inne sklepy detaliczne miejscami, w których zdrowszy wybór będzie łatwym wyborem dla wszystkich i będą wspierać ludzi w prowadzeniu zdrowszego życia.

Pandemia COVID-19 zwróciła uwagę na wpływ, jaki niezdrowa waga może mieć na zdrowie ludzi. Wiemy, że rodziny chcą, aby zdrowy wybór był łatwym wyborem, a ograniczenie promocji niezdrowej żywności pomoże im to osiągnąć” – powiedziała minister zdrowia publicznego Jo Churchill.

UK: Zmiany w NHS? Parlament rozważa projekt ustawy o jeszcze bardziej upolitycznionym systemie narodowo-socjalistycznej opieki zdrowotnej

“Chcemy wspierać wszystkich w bardziej regularnym spożywaniu zdrowszej żywności, a to zaczyna się od pomocy supermarketom i producentom w promowaniu zdrowszych wyborów żywieniowych o niższej zawartości lub wolnych od HFSS, aby wspierać rodziny w dokonywaniu zdrowszych wyborów” – dodała.

Ograniczenia te wejdą w życie od października 2022 roku. “Nie mogę się doczekać współpracy ze wszystkimi, aby zapewnić, że dla rodzin zdrowa opcja jest łatwą opcją podczas zakupów” – zapewniła Jo Churchill.

Otyłość jest jednym z największych kryzysów zdrowotnych, w obliczu których stoi kraj, ponieważ prawie dwie trzecie (63%) dorosłych w Anglii ma nadwagę lub żyje z otyłością, a 1 na 3 dzieci opuszcza szkołę podstawową z nadwagą lub otyłością. Choroby związane z otyłością kosztują NHS 6 miliardów funtów rocznie.

Dalsze działania w ramach rządowej strategii dotyczącej otyłości mające na celu poprawę kondycji i zdrowia narodu spowodują wprowadzenie obowiązkowego oznaczania kalorii w restauracjach, kawiarniach i daniach na wynos od kwietnia 2022 r. oraz ograniczeń dotyczących reklam produktów HFSS wyświetlanych w telewizji przed 21:00 i w Internecie.

UK: Wielka, Faszystowska, Tęczowa, Socjalistyczna, Marksistowska Brytania 2021. Jakub Andrzej Grygowski w szczerym wywiadzie dla NCzas!

Ministerstwo już przedstawiło informacje ogólne, z których wynika, że istnieje dwuetapowy proces określania, które produkty są objęte ograniczeniami promocji. Ten dwuetapowy proces zapewnia, że ​​ograniczenia mają zastosowanie do produktów budzących największe obawy związane z otyłością u dzieci, jednocześnie umożliwiając wykluczenie najzdrowszych produktów z kategorii.

Po pierwsze, produkty będą podlegać ograniczeniom tylko wtedy, gdy znajdą się w zawężonym zestawie kategorii wymienionych w przepisach. Jeśli produkt należy do jednej z tych kategorii, drugim etapem jest zastosowanie Modelu Profilowania Odżywczego (NPM) 2004-2005.

Jeśli produkt spożywczy uzyska ocenę 4 lub wyższą lub produkt w postaci napojów uzyskaną ocenę 1 lub wyższą, zostanie on uznany za HFSS i nie będzie mógł być promowany.

Leave a Reply