Oczekiwania inwestorów na rynku krypto w 2022 roku

FED planuje zakręcić kran pieniędzy w ciągu kilku miesięcy, co uderzy jednocześnie w akcje i kryptowaluty.  W tym roku regulatorzy mogą w końcu wzmóc swoje działania — i jest duża szansa, że czeka nas kryptowalutowa zima.

Oczekiwania inwestorów na rynku krypto w 2022 roku.

Crypto Twitter i spora liczba serwisów informacyjnych są zalane prognozami, że Bitcoin osiągnie 100 000 $ w 2022 roku.
Ale czy tak będzie?

To byłoby miłe, ale odłóżmy na chwilę wróżenie z fusów i przyjrzymy się temu bliżej.

FED planuje zakręcić kran pieniędzy w ciągu kilku miesięcy, co uderzy jednocześnie w akcje i krypto waluty.  W tym roku regulatorzy mogą w końcu wzmóc swoje działania — i jest duża szansa, że czeka nas krypto walutowa zima.

kurs kryptowalut btc eth ltc

W ostatnich miesiącach nieco brakowało instytucjonalnego przyjęcia BTC.  To problematyczne — zwłaszcza biorąc pod uwagę, że duże buy-iny od korporacji są uważane za kluczowe, jeśli mają zostać osiągnięte ambitne cele cenowe.

 

Spekulacja to nie kradzież

 

 

I nie można ignorować faktu, że zwroty Bitcoina (wciąż przyzwoite) w wysokości 60% w ciągu 2021 roku zostały pobite przez Alphabet.  Tak, zgadza się, akcje Google przyniosły zdrowsze zyski niż największa na świecie kryptowaluta w zeszłym roku.

Nie próbuję tu przybrać niedźwiedziego tonu.  Zamiast tego musimy być przygotowani na wszystko i gwałtownie w 2022 roku.  W tej chwili sytuacja wygląda na niepewną i sprawy mogą potoczyć się w obie strony.

Leave a Reply