Objęta sankcjami żona rzecznika Kremla bawi się na wakacjach w Grecji [VIDEO]

Objęta sankcjami żona rzecznika Kremla bawi się na wakacjach w Grecji. Na nagraniu opublikowanym przez Tatianę Nawkę na Instagramie widać jak 47-latka, zgodnie z grecką tradycją, tłucze talerze podczas imprezy w jednym ze znanych kurortów. Wideo podpisała: "rozbijanie talerzy jest częścią greckiego szaleństwa nocnego". Wpis wzbudził wiele kontrowersji wśród internautów.

Objęta sankcjami żona rzecznika Kremla bawi się na wakacjach w Grecji. Na nagraniu opublikowanym przez Tatianę Nawkę na Instagramie widać jak 47-latka, zgodnie z grecką tradycją, tłucze talerze podczas imprezy w jednym ze znanych kurortów. Wideo podpisała: “rozbijanie talerzy jest częścią greckiego szaleństwa nocnego”. Wpis wzbudził wiele kontrowersji wśród internautów.

„47-letnia Nawka żona rzecznika Kremla Dimitrija Pieskowa od początku wojny wspiera działania Rosji w Ukrainie” – pisze brytyjski dziennik Mirror. Dziennik podkreśla, że kobieta pozostaje aktywna na Instagramie, pomimo tego, że portal został uznany za ekstremistyczny i jest zakazany w Rosji. Wprowadzony przez Kreml program oceniający media społecznościowe pod względem szkodliwości nadzorował sam Pieskow.

Nagranie opublikowane przez Rosjankę wywołało falę krytyki. Wściekli internauci domagają się wyjaśnień ze strony greckich władz. “Jak otrzymała wizę do kraju UE jeśli jest objęta sankcjami?”, “Dlaczego nie jesteś na Krymie?”- pytają w komentarzach użytkownicy Instagrama.

W odpowiedzi Nawka usunęła wpis i wideo ze swojego profilu, jednak bez trudu można je znaleźć w mediach społecznościowych. “Proukraińskie portale udostępniają je z hasztagiem #banvisaforrussians (ograniczcie wizy Rosjanom), aby uniemożliwić obywatelom tego kraju, którzy wspierają wojnę, wyjazd za granicę” – pisze portal o2.

Leave a Reply