O dwunastu gniewnych ludziach, których w Priwislanskim Kraju niet

O dwunastu gniewnych ludziach, których w Priwislanskim Kraju niet

Przeglądam różne portale i wszędzie natrafiam na dwie informacje:

Pierwsza informacja: Donald Tusk winny popełnienia zbrodni drogowej, bo w terenie zabudowanym gnał 107 km/ h; nikogo nie zabił, ale MÓGŁ! więc wręczono mu mandat na 500 złociszy, dowalono 10 punktów karnych i zabrano prawo do poruszania się po drogach publicznych na trzy miechy.

TY PARSZYWY ZBRODNIARZU DONALDU TUSKU! JAK MOGŁEŚ!!!??? A gdyby w tym miejscu, miejscu w którym Cię zbrodniarzu złapano, stało przedszkole… i nie mów mi, że żadnego przedszkola nie było! Milcz, gdy do mnie mówisz PODŁY ZBRODNIARZU DROGOWY, KTÓRY POTENCJALNIE ZAMORDOWAŁ np. bogobojną rodzinę zapierniczającą do kościoła na mszę w intencji Ojczyzny!!! Z pewnością swojej zbrodni dopuściłeś się „für Deutschland”!!!

Druga informacja: osiemnastoletni amerykański faszysta, degenerat i w dodatku biały (co nie dziwi, zasadniczo) został uniewinniony po odpaleniu dwóch osób i próbie odpalenia trzeciej. Co się będę rozwodził – pojadę cytatami.

gazeta.pl

Latem ubiegłego roku Kyle Rittenhouse przyjechał do miasteczka Kenosha w Wisconsin, gdzie trwały protesty Black Lives Matter po zastrzeleniu czarnoskórego mężczyzny przez białego policjanta. Podczas zamieszek i walk z policją siedemnastolatek pojawił się z karabinem na ulicy by – jak później tłumaczył – chronić mienie niszczone przez demonstrantów. W trakcie pełnej chaosu nocy Rittenhouse zastrzelił dwóch uczestników protestów i ranił jednego. (…)Obrona przekonywała, że działał w obronie własnej ponieważ został zaatakowany rzez uczestników protestów. Prokuratura postawiła mu jednak pięć zarzutów, w tym morderstwa, usiłowania morderstwa i stworzenia zagrożenia w miejscu publicznym. Prokuratorzy przedstawili Rittenhouse’a jako “chcącego być żołnierzem”, który podczas protestów szukał kłopotów. Twierdzili, że był odpowiedzialny za stworzenie niebezpiecznej sytuacji poprzez celowanie karabinem w demonstrantów. (…)12-osobowa ława przysięgłych uniewinniła go od wszystkich zarzutów. Po ogłoszeniu wyroku Rittenhouse zaczął się trząść i ze łzami w oczach opadł na fotel. (…) – Odczuwa ogromną ulgę po tym, co postanowiła ława przysięgłych. Chciałby, żeby to się nigdy nie wydarzyło, ale, jak zeznawał, nie on to rozpoczął – mówił Mark Richards, obrońca 18-latka. Werdykt wywołał w USA kontrowersje. Czarnoskóry działacz społeczny i polityczny, pastor Jesse Jackson powiedział, że werdykt stanowi zagrożenie dla wszystkich osób protestujących w ramach wsparcia dla Afroamerykanów. W sprawie oświadczenie wydał Donald Trump, który usprawiedliwiał Rittenhouse’a bezpośrednio po zdarzeniu. Były prezydent pogratulował mężczyźnie. “Jeśli to nie jest obrona własna, to nic nią nie jest” – stwierdził. (…)Prezydent Joe Biden oświadczył, że należy uznać werdykt ławy przysięgłych uniewinniający Kyle’a Rittenhousa. – System ławy przysięgłych działa i powinniśmy go respektować – powiedział amerykański prezydent. Później wydał oświadczenie, w którym napisał: “Choć werdykt ten sprawi, że wielu Amerykanów, w tym ja, poczuje złość i zaniepokojenie, musimy być świadomi, że ława przysięgłych przemówiła”.

Reuters na TT zamieścił następujący twit:

WARNING GRAPHIC CONTENT – Collapsing to the floor hearing the final verdict, Kyle Rittenhouse was acquitted on all five charges relating to his fatal shooting of two man and wounding of a third with semi-automatic rifle

Tak sprawę przedstawiła interia.pl:

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-usa-uniewinnienie-kyle-ego-rittenhouse-a-18-latek-zabil-dwoc,nId,5657433

tak wpolityce.pl

https://wpolityce.pl/swiat/574817-ten-proces-elektryzowal-cala-ameryke-wlasnie-zapadl-wyrok

tak tvn24.pl:

https://tvn24.pl/swiat/usa-nastolatek-kyle-rittenhouse-zastrzelil-dwoch-uczestnikow-protestow-zostal-uniewinniony-po-ogloszeniu-wyroku-osunal-sie-na-ziemie-we-lzach-5496191

tak paradyzja.com

https://paradyzja.com/18-latek-ktory-zabil-dwoch-uczestnikow-zamieszek-w-kenoshy-uniewinniony-z-zarzutu-zabojstwa/

a tak…

No, jest tego więcej.

Na przykład na niemieckich stronach od sierpnia sprawa jest obserwowana, komentowana i rozbierana na wszelkie możliwe sposoby. W Polsce głośno dopiero po ogłoszeniu wyroku – wiadomo: gównożerka chce info, ale tylko prostego info i najlepiej żeby było z wyjaśnieniem, jak należy zareagować.

Jeśli się mylę, to przepraszam, ale odnoszę wrażenie, że polskie media żyją informacjami już przetrawionymi (jeśli chodzi o zagranicę), albo aktualnymi i polskimi (które reszta świata ma w dupie, zasadniczo).

Niewiele w tych materiałach, artykułach oraz informacjach weny twórczej i inicjatywy, za to sporo weny tfurczej i powtórzeń.

I o ile nie można mieć pretensji do niewielkich mediów, o tyle te o całkiem sporym zasięgu zwyczajnie dają el dooopy w temacie informowania.

Nawet więcej – to właśnie małe, niezależne media dostarczają informację nieskażone polityką, interesami i zależnościami biznesowymi.

A teraz wracając do zbrodniarza Tuska i niesłusznie uniewinnionego białego faszysty

Otóż…

Sprawa Donalda Tuska

Wystarczyłoby aby DT na pokładzie swojego czesko-niemieckiego bolidu przewoził rodzącą ciężarną i nie byłoby problemu. Byłby usprawiedliwiony. Problem zacząłby się, gdyby przewożąc rodzącą ciężarną (z prędkością 107 km/ h w terenie zabudowanym), rozjechał jakiegoś pieszego. Jednak w takim przypadku sąd musiałby ustalić okoliczności, zważyć okoliczności i wartości (w tym wartości życia) i takie tam pierdoły. Ale DT zapierdalał zwyczajnie, po polsku i swobodnie. Nikomu nic się nie stało, nikt nie ucierpiał (poza portfelem DT) a mimo to komĘtatoŻy grzmią. A w TVPGoebbels to nawet strasznościowo strasznościowe rozmowy o tym, że DT złamał prawo.

Sprawa amerykańskiego osiemnastolatka.

Przyznaję się bez bicia – szukałem info o składzie ławy przysięgłych, ale nie znalazłem (to ważne – bo jeśli uniewinniło go dwunastu białych, to mamy problem, jeśli uniewinniło go dwunastu czarnych, to tym bardziej mamy problem, a najciekawszy problem mamy, gdy okaże się, że ława była „wieloetniczna, wielokulturowa, wielopłciowa i wielowyznaniowa”). Będę wdzięczny za info.

Na dziś sprawa wygląda tak:

https://www.cda.pl/video/764779248

Dwunastu zwykłych amerykańskich obywateli zdecydowało o losie innego amerykańskiego obywatela.

Dopóki nie pojawią się informacje, że ława przysięgłych została „skręcona” i że doszło do „nieuprawnionego wpływu” to wszystkim krytykom (włącznie z viceprezydent USA) radzę:

MORDA W KUBEŁ!!!

Porównaj Szanowny Czytelniku obie sprawy, zastanów się, co się stało, co mogło się stać (i stało się w jakimś innej wersji naszego świata, w jakiejś multiversowej wersji naszego świata).

Zastanów się nad odpowiedzią na pytanie:

Myślisz samodzielnie i jesteś, czy może wygodnie powtarzasz frazy robiące dobrze Twojej psychice i relacjom ze znajomymi?

Prędzej, czy później, wszyscy spotkamy się z jakimiś dwunastoma gniewnymi ludźmi.

I będziemy mieli przesrane.

Zasadniczo.

Leave a Reply