„Nowy Ład” – Solidarna Polska Ziobry sprzeciwia się Kaczyńskiemu i Morawieckiemu

Podczas wtorkowego spotkania liderzy Zjednoczonej Prawicy rozmawiali głównie o Nowym Ładzie, doszło do porozumienia w paru kwestiach, rozmowy nadal trwają, wszystko jeszcze się klaruje - miał przekazać PAP jeden z polityków koalicji rządzącej znający kulisy spotkania.

Podczas wtorkowego spotkania liderzy Zjednoczonej Prawicy rozmawiali głównie o Nowym Ładzie, doszło do porozumienia w paru kwestiach, rozmowy nadal trwają, wszystko jeszcze się klaruje – miał przekazać PAP jeden z polityków koalicji rządzącej znający kulisy spotkania.

We wtorek po południu doszło do spotkania wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego oraz liderów Porozumienia Jarosława Gowina i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro.

Jak donosi PAP, według jednego z polityków ZP znającego kulisy spotkania, rozmowa dotyczyła głównie kwestii „Nowego Ładu”.

„Podczas spotkania zasadniczo doszło do zbliżenia w paru kwestiach, ale rozmowy nadal trwają. Mamy zgłaszać jeszcze swoje propozycje, wszystko jeszcze się klaruje” – powiedział polityk.

„Solidarna Polska nie powiedziała mocnego nie na Nowy Ład” – przyznało źródło.

Według polityków podczas spotkania, szef PiS miał się zgodzić na propozycję przedstawioną przez Jarosława Gowina, dotyczącą stałej subwencji rozwojowej dla samorządów.

Polityk dodał, że planowane jest kolejne spotkanie, ale nie ustalono jeszcze jego terminu.

W lutym kierownictwo PiS zaakceptowało program Nowy Ład. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, program zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie. Premier mówił w drugiej połowie stycznia, że w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

Leave a Reply